Menu

Sağlıklı zannettiğimiz sağlıksız gıdalar

09

Sağlıklı zannettiğimiz bazı gıdalar aslında çok da sağlıksızlar. Biz bile bu listeyi hazırlarken çok şaşırdık, işte sağlıklı zannettiğimiz fakat çok sağlıksız gıdalar ;

meyve suyu

Meyve suları ; Evde kendinizin sıktığı meyve sularından bahsetmiyoruz. Dışarıda ambalajlanmış meyve suları bol şeker oranları, yalancı aromaları ile hepimizin sağlığını tehtid ediyor. Özellikle çocuklarda genç yaşta şeker hastalığı başta olmak üzere kansere varan önemli hastalıklara risk teşkil ediyor.

soya

Soya sosu ; Soya dünyanın en sağlıklı gıdası olsa da soya sosu içinde barındırdığı yüksek oranda tuz ve tatlandırıcılar ile kullanılması uzmanlar tarafından istenmeyen bir ürün olarak kabul ediliyor.

diet içecekler

Diet içecekler ; Çok fazla acıktırması ve vücuda bol tatlandırıcı girmesi nedeni ile sağlık açısından zararlı kabul edilmektedir.

ketçap

Ketçap ; Bol miktarda şeker ve tuz içerdiğinden kesinlikle önerilmiyor hatta normal domates rendesi kullanılması tavsiye ediliyor.

hazır çorba

Hazır paket çorbalar ; İçinda yağ, tuz bol miktarda aroma bulunan hazır çorbalar metabolizmamız için çok zararlıdır.

beyaz ekmek

Beyaz ekmek ; Bol karbonhidrat ile vücudunuza hiç bir faydası olmadığı gibi sürekli acıktırması ve kilo aldırması ile ünlüdür. Sağlıklı olan kepek ekmeği ve türevleridir.

makarna

Makarnalar ; Makarnalar içerisine sos ve yağ koyulmadan sadece haşlanarak yenilirse sağlıklıdır.

Son 50 Yorum
  1. N.Gürbüz Köse
  2. Bir Tutkudur Bisiklet
  3. Yalçın Gündüz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.