Sağlık turizminde ilk 5 ülke
Menu

Sağlık turizminde ilk 5 ülke

medikal turizm

Dünyadaki birçok insan gezi ve tatil amaçlı sürekli olarak seyahat ediyorlar. Ancak, turizm kategorisinde değerlendirilen diğer bir seyahat şekli de Sağlık ( medikal ) amaçlı yapılan seyahatler. Bu seyahatler sağlık hizmetlerindenyararlanmak isteyen milyonlarca insan tarafından yapılmakta. İşte, sağlık turizminde dünyadaki ilk 5 ülke;

tayland

1. Tayland (Yıllık medikal turist sayısı: 1,200,000)

En son yapılan araştırmalara göre, Tayland sağlık turziminde listenin ilk sırasında yer alıyor. Her yıl rekor sayılabilecek sayıda, yaklaşık 1 milyon 200 bin kişi bu ülkeye sağlık hizmetlerinden yararlanmak için gitmekte. Bu ülkenin çokça tercih edilmesindeki sebep olarak ucuz sağlık hizmeti almak.

meksika

2. Meksika (Yıllık medikal turist sayısı: 1 milyondan fazla)

Yıllık 1 milyondan fazla medikal yani sağlık amaçlı turist çeken Meksika, listemizde ikinci sırada yer almaktadır. Bu ülkenin tercih edilmesindeki sebeplerin başında uygun maliyetler gelmekte ve en fazla diş ve kilo sorunları çekenler tarafından ziyaret edilmektedir.

amerika

3. Amerika Birleşik Devletleri (Yıllık medikal turist sayısı: 800,000)

ABD sağlık hizmetleri konusunda en pahalı ülkelerden biri olarak kabul ediliyor. Yine de her yıl 800 binden fazla insan sağlık hizmetlerinden yararlanmak için bu ülkeye gidiyor. Tercih edilmesinin sebebi olarak kaliteli sağlık tesisleri ve profesyonel sağlık personeli gösterilmektedir.

singapur

4. Singapur (Yıllık medikal turist sayısı: 610,000)

Dünyanın en iyi ve en gelişmiş kanser tanı ve tedavi hizmetlerini veren Singapur, her yıl 610 bin turisti bu amaçla ağırlamakta. Singapur bu amaçla sağlık alanında yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor.

hindistan

5. Hindistan (Yıllık medikal turist sayısı: 400,000)

Yılda 400 bin sağlık hizmeti almak isteyen turisti ağırlayan Hindistan, ortopedik ve kardiyak girişimleri ile öne çıkıyor. Özellikle Afrika ülkelerinden kanser tanı ve tedavisi için binlerce turist gitmeye devam ediyor.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.