Sağlığımız ile ilgili şaşırtıcı bilgiler
Menu

Sağlığımız ile ilgili şaşırtıcı bilgiler

sağlık hakkında bilgiler

Sağlığımızla ilgili pek çok yeni buluş bizi şaşırtmaya devam ediyor. Gelişen teknoloji ve tıp alanında ki gelişmeler, her gün yeni bir bilgi veriyor. İşte sağlığımız ile ilgili şaşırtıcı bilgiler;

naneli sakız

Yapılan araştırmalarda günde 1-2 saat sakız çiğnemek hafızamızı yaklaşık %40 oranında kuvvetlendiriyor.  Özellikle naneli sakızlar, yorgunluk hissini alarak daha enerjik hissetmemizi sağlıyor. Bu nedenle özellikle sabahları yataktan kalktığınızda sakız çiğnemeyi ihmal etmeyin.

ATM makineleri

İngiltere’de yapılan bir araştırma ATM’lerin umumi tuvaletlerden çok daha fazla bakteri ve mikrop barındırdığını ortaya çıkardı. Üstelik umumi tuvaletlerde olan bakteriler ve virüsler ile ATM’de olanlar aynı cinstenler. Bu noktadan sonra kağıt para ve madeni paralarında aynı bakteri oranını taşıdığını söylememize gerek yok herhalde. Bu nedenle ATM’de işinizi hallettikten sonra alkol ile elleri temizleyin veya elinize eldiven takmadan işlem yapmayın.

esneme hareketleri

Egzersiz ya da spor öncesi esneme hareketleri yapmak gerekliliği çocukluğumuzdan bu yana bize öğretilmiştir. Son yıllarda yapılan araştırmalar spor öncesi esneme hareketlerini performansı düşürdüğü ve yapılan sporun daha yorucu olduğunu ortaya koymuştur.

kahve

Kahvenin faydaları hakkında pek çok araştırma son yıllarda sıklıkla yapılıyor. Uzmanlar özellikle kadınların günde 3 fincan kahve içmesini öneriyor. Böylece, depresyon riski % 30’lara yakın düşmektedir.

olumlu düşünce

Olumlu düşünen ve iyimser olan insanlar çok daha uzun yaşıyorlar. Bu nedenle uzmanlar, daha olumlu düşünmemizi ve affetmemizi öneriyor. Hayatınızda olan tüm kötü olaylar ile barışın ve affedin. Hayata daha iyimser bakın.

şeker

Uzmanlar şekerin hayatımızda ki kötü alışkanlıklarımız kadar tehlikeli olduğunu ve sınırlanması gerektiğini söylüyor. Şekerin kanser hücrelerini beslediğini de unutmamak gereklidir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.