Sadece milyarderlerin yaptığı şeyler
Menu

Sadece milyarderlerin yaptığı şeyler

milyarderlerin yapabileceği şeyler

Para ile mutluluk satın alınabilir mi? Milyarderlere göre kendi parmaklarının ucunda koca bir dünya var. Çünkü, milyarderlerin hiçbir sınırı yoktur, her şeyi yapabilirler. Zengin olmanın avantajları ve konforu saymakla bitmez. Özel jetler, dünya seyahatleri, özel yemekler, özel evler gibi saymakla bitmeyen seçenekleri vardır. İşte, dünyada sadece çok zenginlerin yapabildikleri şeyler ;

özel personel

Özel çalışanlar ;

Bir milyarderseniz özel asistan, özel kişisel yemek şefi, temizlik personeli, muhasebeci, asistan, uşak, bahçıvan, kişisel stilist, dadı, şoför sahibi olabilirsiniz. Üstelik bu liste uzayıp gidebilir. 7×24 özel güvenlik, seyahatler için kendi kişisel kadronuz bile olabilir. Kendi konfor ve rahatlığınız için size yardımcı olacak bir çalışan ordusu sizin için daima hazırdır.

özel hobiler

Benzersiz maceralar ve özel ilgi alanları ;

Milyarder insanlar genelde maceraya düşkündürler. Paraşütle atlama, uzaya seyahat, yelken sadece birkaç örnektir. Transatlantik yelkenli ile okyanuslara açılma, sıcak hava balonu ile tur atma hatta rekor denemeleri yapmak milyarderlerin içinde vardır. Dünyada yaşayan pek çok milyarder, özel maceraları ile tanınırlar.

kendine ait müze

Kendine ait müze açmak ;

Pek çok milyarder, özel koleksiyonlara sahiptir. Genelde kendi evlerinde inşa edilen alanlarda bunları sergilerler. Microsoft’un kurucularından Paul Allen bir rock and roll ve bilim kurgu müzesi kurmuştur. Süper zenginler genelde zamanla biriktirdikleri koleksiyonları müzelere çevirirler.

ada satın almak

Ada satın almak ;

Bir ev satın almak için yıllarca çalışan pek çok insan vardır. Milyarderler 10-600 milyon dolarlık adalar satın alıyorlar. Dünyanın çok zengin olan milyarderleri Richard Branson 600 milyon dolara ada satın almıştır, Ted Turner, David Murdock bu fiyatlı ada sahibi milyarderlerdir.

özel resim toplama

Milyon dolarlık özel zevkler ;

Pullar, porselen toplama veya özel sanat eserlerini alma milyarderlerin özel zevkleri arasındadır. Bill  Gates, Da Vinci’nin yazdığı bilimsel notlara sahiptir bu notlar için 30 milyon dolar harcamıştır. Ronald Lauder, Este Lauder’in varisi 650 milyon dolarlık sanat koleksiyonuna sahiptir. Ralph Lauren 70 civarında özel araca sahiptir.

spor takımı almak

Spor takımı satın almak ;

Pek çok milyarder, ağırlıklı olarak bir spor takımı satın alır. Beyzbol, futbol, basketbol ya da hokey olsun spor takımı satın almak bir statü sembolüdür. Mark Cuban, Dallas Mavericks’in sahibidir. Microsoft kurucularından Paul Allen bir futbol ve basketbol takımı sahibidir.

yatlar ve jetler

Süper yatlar ve jetler ;

Kim seyahat etmeyi sevmez ki? Tabi ki basit bir tatilden bahsetmiyoruz. Dünyada yaşayan pek çok süper zengin, kendilerine ait olan yat ve jetler ile ekstrem tatiller yapmaktalar. Milyarder Roman Abramoviç, 2 helikopter pisti, 11 kabinli, 2 yüzme havuzu olan 1milyar dolarlık yat sahibidir. Yönetmen James Cameron derin denize dalış yapan denizaltı almıştır.

bağış yapmak

Cömert bağışlar ;

Bu özveri gerektiren bir savuganlıktır. Neyse ki pek çok milyarder cömert bağışları ile dünyamıza katkıda bulunuyorlar. 1994 yılında kurulan Bill ve Melinda Gates’in olan vakıf sadece geçen yıl,5 milyar dolar bağış yapmıştır.
5 Comments
  1. seyhan Cevapla
  2. MEVLÜT ÖZTOPALOĞLU Cevapla
  3. Meral yurdakul Cevapla
  4. aykut Cevapla
  5. Sümer Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.