Menu

Saçların çabuk uzaması için yapılacaklar


Saçlarınızı kestirdiniz ve şimdi de pişman mısınız?

Saçlar hızla uzamazlar fakat yapabileceğiniz birkaç çözüm yolu da var.

Bize biraz kulak verin. İşte, saçları hızlı uzatmanın formülleri;

Öncelikle yediğiniz gıdalar saçların hızlı uzamasını sağlarlar. Saç yapımız protein temellidir. Bu nedenle bol protein almak, E ve C vitamini ile destek vermek saçların hızla uzamasını sağlar. Saçların hızlı uzaması için et, balık ve meyve, sebze tüketilmelidir.

Saçların hızlı uzaması için günde 1.5-2 litre kadar su içmek gereklidir. Su saçların hızlı uzamasını sağlar. Ayrıca bol nem kazandırarak sağlıklı hale getirir.

Saçları her ay düzenli olarak kuaförde kırıklarından temizletin. Daha hızlı uzadıklarını fark edeceksiniz.

Saçlarınızı banyodan çıktıktan sonra havlu ile sakın kurulamayın. Bu şekilde saçlarınız kırılacak ve zedelenecektir. Onun yerine doğal haline bırakın. Havlu ile kompres yaparak kurulayın. Saçınızda kullandığınız şampuanın kimyasal içerikli olanlarını kullanmayın. Bu noktada en başarılı şampuanlar kaliteli bebe şampuanlarıdır.

saç3

Saçınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Sıcak su, saç derisinde bulunan tüm yağı atar. Böylece saç beslenemez ve uzaması durabilir. Bunun yerine ılık su kullanmaya gayret edin.

Saçınızda kullanacağınız bir nemlendirici saçın çok daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Saç tipinize göre bir nemlendirici kullanın. Saçlarınızı asla ıslakken fırçalamayın bunun yerine kalın dişli bir tarak kullanmayı adet haline getirin.

Saçınıza uygulayacağınız bepanten kapsül ve badem yağı ile saç diplerinize masaj yapabilirsiniz. Ayrıca havuç kürünün saçları çok hızlı uzattığı bilinmektedir. 2 adet orta boy havuç, 1 yumurta ve 2 bardak su ile havuç kürü yapılabilir. Suyu kaynatın ve havuçları rendeleyerek içine atıp yaklaşık yarım saat kaynatın. Havuçların suyunu süzün ve yumurta ile karıştırarak saçınıza uygulayın. Bu kürü 2-3 hafta düzenli yaptığınızda saçlarınız hızlı uzayacaktır.
Son 50 Yorum
 1. tugceozdemır
 2. leyla
 3. Yasemin
 4. Sanane
 5. Selin
 6. Ayşe
  • Yasemin
 7. Aslısan
 8. seyma
 9. Taprak Topraklı
  • asena kaya
  • tavsiyem
 10. Beyza Güleç
  • yasemin
 11. başak yılmaz
  • Taprak Topraklı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.