Menu

Saçların hızlı uzaması için ne yapmalı

uzun baş

Saçlarınızın hızlıca uzamasını mı istiyorsunuz. İşte saçların hızlıca uzamasını sağlayan maddelerin olduğu o liste ;

uzun1

Bol su içmek saçların hızlı uzamasını sağlıyor. Bunun nedeni, suyun vücutta bulunan toksinleri hızlı atmamızı sağlamasıdır. Bu toksinler, saçların beslenmesini engellemektedir.Bu nedenle günde 1.5 litre su için. Bol folik asit almaya çalışın. Folik asit, hücre yenilenmesi yapar ve sağlıklı bir cilt yanında saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar.

uzun2

Saçlarınıza bant, şapka ve sıkıca arkaya toplama yapmayın. Tüm bunlar saçın esnek yapısını daha da esnetecek ve uzama hızını yavaşlatacaktır. Saçlarınıza röfle, açma ve perma gibi işlemler yaptırmayın. Tüm bu işlemler profesyonel olduğuna inandığınız yerlerde yaptırabilir ama bakım yapmak şartıyla. Saça yapılan bakımlar, saçın hızlı uzamasını sağlayacaktır. Bakım yaptırmaya gidemiyorsanız evinizde saçı nemlendiren bakımlar uygulayabilirsiniz.

uzun3

Şampuanlarda ph değeri düşük olanları tercih edin. Bunlara en iyi örnek, bebe şampuanlarıdır. Yüksek asit oranlı olan şampuanlar saçın büyüme hızını yavaşlattığı gibi kırılma ve dökülmeler yapacaktır. Çünkü, sık yıkanan ve temiz olan saçlar daha hızlı uzarlar.

uzun4

Stresten uzak durun. Yapılan araştırmalar stresli yaşam sürenlerin saçlarının sağlıksız ve yavaş uzadığını ortaya koymuştur. Bu nedenle stresli ortam ve insanlardan uzak durun.

Son 50 Yorum
  1. Imran
  2. iwantlonghair
  3. güzel
  4. rabah
  5. adnan olgun

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.