Saçınıza bunları yapmayın
Menu

Saçınıza bunları yapmayın

saçbaş

Saçlara yapılmaması gerekenler vardır. Aşağıdaki listeye biraz dikkat ederseniz, sağlıklı saçlara sahip olursunuz.  Saçlarınıza bunları yapmayın ;

 

saç1

Saçlarınızı yıkarken asla çok sıcak su kullanmayın. Sıcak su, saçlarda kırıklara neden olur. İdeal olan ılık su ile yıkama yapmaktır.

saç2

Şampuan seçimlerinde Ph değeri düşük olan şampuanlar tercih edin. Piyasada,  şampuanlar arasında ph değeri en düşük olanlar bebe şampuanlarıdır. Yıkama esnasında kısa saça bir nohut büyüklüğünde, uzun saça onun iki katı kadar şampuan kullanın. Şampuanı elinizde köpürtün ve öyle uygulayın. Hep saçın tepesinden şampuanı köpürterek kullanırsanız, o bölgede saçlarda seyrekleşmeler oluşur.

saç3

Saç kremi kullanırken, asla saçın diplerine sürmeyin. Saçların uçlarına uygulayarak durulayın. Yoksa saçınızda kırıklar ve dökülmeler oluşur.

saç4

Saç şekillendirici spreyler, sanılanın aksine saçları korur. Saç telini bir tabaka halinde sararak, dış etkenlerden ve kırılmalardan koruma yapar. Fakat saç diplerine değmemelidir.

saç5

Saçlarınız, kuruyken asla taramayın. Saçlar aralarından kırılır ve diğer saçlar uzamaya başlayınca asla düzeltilemeyen bir formu oluşur.

saç6

Uzun saçları asla sıkı bir şekilde toplamayın. Bu şekilde saçlar esner, kırılır ve büyüme hızı duraklayabilir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.