Menu

Saç renginin solmasını engellemek

saç baş

Saçlarınız hızla rengini kaybediyor ve bakımsız duruyorsa bakım yapma zamanı gelmiştir. Saçlarda en fazla sıkıntı veren şey, saç boyası yapıldıktan kısa bir süre sonra saç renginin solmasıdır. Bu tip durumda saçın bakımsız görünmesinin yanı sıra saç tellerinde bir hasar oluşmaktadır. Çünkü, saç rengi güneş, deniz ve havuz gibi ya da yanlış şampuan kullanımı ile solar.

saç1

Özellikle yaz aylarında sıcak, nem ve güneş saçların renginin solmasına neden olur. Genelde güneşin etkisi ile saç rengi hızla değişir. Bu nedenle güneşten saçları korumak gereklidir. Güneşli günlerde şapka takmak saç rengini korumak amaçlı yapılmalıdır. Saçların rengini kaybetmemesi için çok iyi nemlenmesi gerekmektedir. Saçlara bakım yapan bir şampuan ve nemli tutan bir saç kremi mutlaka kullanılmalıdır. Boyalı bir saç renginiz varsa, renk koruyuculu şampuanları tercih etmekte fayda vardır. Renk koruyuculu şampuanlar saçın pigmentlerine etki ederek ona destek verecektir.

saç2

Özellikle deniz ve havuza giriyorsanız saçların rengi hemen solacaktır. Çünkü, denizde bulunan yüksek tuz, havuzlarda ki kimyasallar saç renginin solmasına neden olurlar. Bu durumda saçın tüm nemi kaybolur. Bol nem veren ve terapi yapan şampuan ya da bakım kremleri ile saça tekrar hacim kazandırılmalıdır. Uyguladığınız saç bakım maskeleri ile saçın rengini değişmeden koruyabilirsiniz.

saç3

Saç bakım uzmanları, soğuk suyun saç rengini ve bakımını sağladığını söylüyorlar. Bu nedenle, saçlarınızı bol soğuk su ile durulayın. Böylece daha bakımlı ve rengi dönmeyen saçlarınız olacaktır. Buz ile yapılan kompresler de faydalıdır. Havalar henüz daha çok soğumadığından bu tarz uygulamaları deneyebilirsiniz.

saç4

Özellikle kızıl, açık sarı ve tatlı kahveler hemen rengini soluklaştırırlar. Bu nedenle saç boyasına katılabilecek olan ilave pigment desteği alabilirsiniz. Veya saça bol nem vererek rengini sabitleyebilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.