Saç ekimi nedir? Kimlere yapılır? Ekimde kullanılan yöntemler nedir
Menu

Saç ekimi nedir? Kimlere yapılır? Ekimde kullanılan yöntemler nedir

saç ekimi

Erkeklerde ve kadınlarda ciddi bir estetik sorun olan kellik, saç ekimi yöntemleri ile tarih oluyor. Son yıllarda popüler olan bu sistem ülkemizde uygun fiyatlar ile uygulandığından yurt dışından gelen pek çok insanla bir turizm bile yaratmaktadır. İşte saç ekimi hakkında her şey ;

saç ekimi nasıl yapılır

Yaklaşık 100 yıldır bilinen ve 1940’lı yıllardan sonra sık kullanılan saç ekimi, 90’lı yıllarda başarısını arttırmıştır. Bu nedenle kellik sorununa en iyi çözüm saç ekimi olarak bilinir.

Saç ekiminde başarı nelere bağlıdır?

Saç ekiminde başarı pek çok faktöre bağlıdır. Kişinin kelliğinin derecesi, cerrahın uygulamada olan kalitesi ve deneyimi, saç ekimi yaptıracak kişinin beklentileridir. Bu maddeler arasında kişinin beklentisi çok önemlidir. Çünkü, gerçekçi bir beklenti olmaz ise hasta hiçbir zaman uygulamayı beğenmemektedir. Bu nedenle uygulama öncesi hasta mutlaka bilgilendirilmeli ve beklentileri iyice anlaşılmalıdır.

Saç ekimi nedir?

Saçsızlık yani kellik özellikle erkeklerin ciddi bir sorunudur. Bazıları saçsız bir şekilde hayatına devam ederken bazı kimseler bu sorunu psikolojik sorun haline getirmektedir. Sıklıkla erkeklerde görülse de az miktarda kellik sorunu bayanlarda da ortaya çıkmaktadır.

Saç ekimi, az miktar uyuşturucu altında başın arka kısmından alınan saçlı derinin saç köklerine ayrılarak, başın saçsız kısmına bu saç köklerinin yeniden dağıtılması ile oluşur. Kişinin kendine ait olan saçları saçsız kısma ekilerek yapılan bu işlemde, FUT, FUE ve mikro-minigraft megasession teknikleri kullanılır. Bu tekniklerin hepsi aynı işlemi yapmaktadır. Cerrahi bir operasyon olmasına rağmen riski yok denecek kadar azdır. Bu işlem risksiz olsa da bir plastik cerrah kontrolünde bir klinikte uygulanmalıdır. Gerekli donanım, bilgi ve tecrübe isteyen bu iş ne yazık ki merdiven altı merkezlerde de uygulanmaktadır.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Bir çok hastada tek seans uygulama olduğu gibi,2-3 seans uygulanan hastalarda vardır. Saç ekimi yapıldıktan 6 ay sonra 2. Seans yapılabilir. Saç ekimi sonrası diğer seans için doktorun karar vermesi gerekir. Bunun için ekim sonrasında 6. Ayda hasta tekrar kliniğe çağrılır ve kontrol edilir. Saç ekimi ile yeniden yapılanan saçlar, kişinin diğer saçları ile aynı fiziksel özelliklere sahiptir. Diğer saçlar ile aynı sürede uzar ve kesilir. Saçın tüm karakter özellikleri saçın alındığı nokta ile aynıdır. Saçlar döküldüğünde boyun üzerinde olan saçlar dökülmediğinden başa ekilen saçlarda dökülmemektedir. Bu nedenle saç ekimi başarılı sonuçlar yaratır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.