Saç dökülmesine alternatif çözüm önerileri
Menu

Saç dökülmesine alternatif çözüm önerileri

saç dökülme 2

Saç dökülmesine alternatif çözüm önerileri

Saç dökülmesi insanlarda çok büyük sorun olarak görülüyor ve çoğu insanın bunalıma bile girmesine neden olabiliyor. Bu nedenle alternatif saç dökülme yöntemlerine yönelen pek çok insan var. Pek çok kozmetik ürünü durumu daha da kötüleştiriyor. Kozmetik tedaviler genelde saç dökülmesine bir çare olmamaktadır.

Saç dökülmesini engellemek için ne yapılmalıdır?

Genetik kaynaklı aileden gelen bir saç dökülmesi sorununuz varsa uzmanlar bugün bu dökülmeyi yavaşlatabiliyorlar. Hatta pek çok merkezde saç ekimi yapılarak sağlıklı saçlara kavuşuluyor.

Saçlarımız saç derisi altında ki kan damarlarından beslenir. Bu nedenle alkol kullanmak ve yediklerimize dikkat etmek sağlıklı, dökülmeyen saçlara kavuşmamızı sağlar. Saç dökülmesini engellemenin birinci şartı sağlıklı beslenmektir. Demir ve çinko, B-12, protein destekli beslenme ile saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

Uzmanlar kullanılan şampuanların saç dökülmesini hızlandırdığını ve saç derisinde tahribat yaptığını söylüyorlar. Önerilen şampuan türleri genelde ph değeri düşük olanlardır. Bu tarz şampuanlara en iyi örnek bebe şampuanlarıdır. Saç dökülmesi için piyasada satılan ürünlerden kaçınmak gereklidir. Bu tarz ürünler saç derisi ve tellerinde çok ciddi tahribatlar yaratabilir. Bu nedenle bir hekime danışılmadan kullanılmamalıdır.

Saç dökülmesine karşı kullanılan bitkisel ürünler ise faydalıdır. Örn. susam yağı, badem yağı, zeytinyağı, çam terebentin yağı, sarımsak yağı, ısırgan yağı,  nane yağı, portakal yağı ve biberiye yağı dökülmelerde kullanılan bitki yağlarıdır. Karanfilin demlenmesi ile elde edilen sıvı saçlara deriye masaj yapılabilir. Bu tarz bitkisel karışımlar saç dökülmesinde güvenle kullanılan kaynaklardır. Kozmetik tedaviler yerine kullanılacak olan bitkisel karışımlar çok faydalıdır.

Saçların dökülmesinden dolayı kendinizi mutsuz hissediyorsanız saç ektirmek en iyi çözümlerdendir. Böylece sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu uygulamada, ense kökünde olan doğal saçlarınız alınarak kökler açık ve dökülmüş bölgelere ekilmektedir. Çeşitli uygulamalarla farklı teknik ve makineler ile yapıldığından mutlaka konusunda uzman olan bir noktada uygulama yapılmalıdır.
One Response
  1. sercan Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.