Menu

Saç boyama hakkında bilmeniz gerekenler

saç baş

Saç renginizi değiştirmeye karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı ufak ayrıntılar vardır. Bir anda radikal karar vermek yerine biraz dikkatli, davranmakta ve saç boyaları hakkında bile fikir sahibi olmakta fayda vardır. Saçlarınızda beyazlar olabilir veya saç renginizden sıkılarak yeni bir imaja sahip olmak isteyebilirsiniz. Bize biraz kulak verin.

saç boyamak1

Öncelikle saçınızda bir renk değişimi yapacaksanız kataloglarda gördüğünüz renklere güvenerek boya satın almayın. Katalog renklerinde boyanın saçınıza tutması için saçınızın komple beyaz olması gerekmektedir. Bu kataloglar böyle hazırlanmaktadır. Bunun için ilk renk değişimini kuaförde yaptırmakta fayda vardır. İstediğiniz renge döndükten sonra, kuaförün önerilerine göre saç boyası kullanın.

saç 4

Boya renginize mutlaka ten renginize göre karar verin. Açık bir ten renginiz varsa, içinde ışıltılar olan balyajlı renkleri kullanabilirsiniz. Koyu tenlerde yapılan sık hatalardan biri ise, sarı saça dönmektir. Sarı saç yerine daha tatlı kahveleri deneyebilirsiniz. Saçlarda yapılacak radikal değişiklik öncesi bir peruk dükkanın da renk denemesi yapılarak renge karar verilebilir.

saç boyamak2

Saç boyası alırken mümkün olduğunca kimyasal oranları yüksek boyalar yerine mümkün olduğunca organik ve doğal ürünleri tercih edin. Bundan sonra da hep aynı boyayı kullanmayı tercih edin. Saçları boyamadan önce saçlarınızın sağlıklı olduğuna emin olun. Saçlarınız yıprandıysa ve kırıklarınız çoksa bir miktar bakım yapın.Çünkü, boya ile saçınızı çok daha fazla yıpratabilirsiniz.

saç boyama3

Belirli renkler çok hızlı akarlar ve renklerini solarlar. Kızıllar, açık sarılar bu renkler arasındadır. Eğer sürekli olarak saç boyamak istemiyorsanız bu renklerden uzak durmakta fayda vardır. Özellikle yaz aylarında çok sık duş alındığından bu renklerden uzak durmakta fayda vardır.

Saçlarınızın alın kenarlarında olan beyazlar boya sonrası hemen çıkıyorsa, boyayı sürdükten yaklaşık 5-10 dakika kadar sonra ılık su ile boyanın üstünden geçin. Daha uzun süre beyazların çıkmadığını fark edeceksiniz. Saç boyası sonrası, alnınız ve kulaklarınız boyanıyorsa, banyo yaparken ılık su ile saçlarınızı ıslatıp, boyanan yerlere sürtün. Boyayı sadece boya söktüğünden izler kaybolacaktır.

Son 50 Yorum
  1. elgin arısoy
  2. gızem

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.