Rock’n Roll’un efsane isimleri
Menu

Rock’n Roll’un efsane isimleri

rocnroll efsaneleri

Dünyada müzik dendiğinde akla hemen gelen önemli isimler var. Özellikle Rock’n Roll dendiğinde de bu alandaki en büyük isimler hemen aklınıza gelir. Yazımızda bu isimlerden bazılarını sizlere hatırlatalım istedik. İşte, Rock’n Roll’un efsane isimleri;

mick jegger

Mick Jagger – Rolling Stones

Muhtemelen tüm zamanların en ünlü rock şarkıcılarından biri olan Mick Jagger, 50 yılı aşkın bir süredir genç nesiller tarafından da hayranlıkla takip edilmektedir. Onun melodilerini kulaklarında duymayan yok gibi.

eric clapton

Eric clapton – Yardbirds

Rolling Stone dergisinin listesinde tüm zamanların en iyi 100 gitaristi içinde ikinci sırada yer aldı. Kariyeri süresince 17 Grammy ödülü kazanan Clapton, 1991 yılında ölen oğlu için yazdığı Tears in Haven ile müzik dünyasının unutulmazları arasına girdi.

roger Daltrey

Roger daltrey – Who

Who grubunun kurucu üyelerinden olan Daltrey, şovmenlik yönüyle grubun popülerliğine katkı sağlamıştır. Şimdilerde 70 yaşında olan Roger Daltrey kansere karşı mücadelede aktif rol almaktadır.

bruce springsteen

Bruce Springsteen – E Street Band

Halen çalışmalarına devam eden Bruce, Ocak 2014 tarihinde yeni bir albüm çıkardı. Müziğinde Amerikan çalışan sınıfın yaşamına yönelik lirik yaklaşımlarda bulunmuş ve rock dünyasında ona ün sağlamıştır.

alice cooper

Alice Cooper

1960’lı yılların sonlarında kurulmuş grubun kurucusudur. Bu güne kadar 19 solo albüm yapan Alice Cooper kendisini uyuşturucunun pençesinden kurtaran golf ile ilgili Golf Canavarı adlı bir de kitap yayınlamıştır.

steven tyler

Steven Tyler – Aerosmith

Steven Tyler, 1970 yılında kurulan Aerosmith’in 1972 yılında Columbia records ile imzaladığı anlaşma ile solisti olmuştur. Üyeleri arasında anlaşmazlıklar olduğu söylense de Steven Tyler ve Aerosmith hala performans sergilemeye devam etmektedir. Steven Tyler da listemizde yer alan birçok isim gibi uyuşturucunun kurbanı olan ve birçok hastalıkla boğuşan bir isim olmuştur.