Menu

Rock müziğin 10 efsane ismi

rock müziğin 10 efsane ismi

Günümüzde yaşayan ya da yaşamayan Rock efsanelerinin hayatları ve yaşamları her zaman ilgimizi çekmiştir. Sizlere bu Rock efsanelerinin hayatlarını anlatmayacağız ama, efsane haline gelmiş isimleri sizler için sıraladık. İşte, Rock müziğin 10 efsane ismi; 

john lennon

John Lennon: 1940 yılında doğan İngiliz müzik grubu The Beatles’in üyesi ünlü ingiliz şarkıcıdır. Hayranı olduğu söylenen ve akli dengesi yerinde olmayan biri tarafından 8 Aralık 1980 tarihinde New York’ta kaldığı otelin önünde öldürülmüştür.

kurt cobain

Kurt Cobain: 1967 yılında ABD’de doğan Kurt Cobain, Nirvana grubunun vokalisti, ritim ve solo gitaristidir. Nirvana grubunu Krist Novoselic ile birlikte 1985 yılında kurmuştur. 1994 yılında pompalı bir tüfekle intihar eden Cobain’in cesedi, bir elektrikçi tarafından bulunmuştu.

liam gallagher

Liam Gallagher: İlk kurduğu grup okul arkadaşlarıyla birlikte kurduğu The Rain adlı müzik grubuydu. Abisi olan Noel Galagher’in katılmasıyla da Oasis grubu olarak devam ettiler. Abisinin ayrılmasıyla da Oasis grubu dağıldı.

morrissey

Morrissey: Tam ismi Steven Patrick Morrissey olan İngiliz şarkıcı ve müzisyen 1959 doğumludur. The Simiths grubu ile yaptığı çalışmaların yanı sıra solo çalışmalarıyla da tanınmaktadır.

noel gallagher

Noel Gallagher: 1967 yılında İngiltere’nin Manchester kentinde doğan Noel Gallagher, Oasis grubunun lideri olarak bilinir. Grubun söylediği tüm şarkıların tamamının sözleri neredeyse Noel Gallagher’e aittir.

amy winehouse

Amy Winehouse: 1983 ingiltere doğumlu olan Amy Winehouse, şarkı sözü yazarı ve solist olarak bilinmektedir. Uyuşturucu kullanımıyla gündeme çokça gelen Winehouse, 2011 yılında evinde ölü olarak bulundu.

alex turner

Alex Turner: 1985 yılında İngiltere’de dünyaya gelen Turner, İndie Rock grubu olan Arctic Monkeys’in hem solistliğini yapmakta, grubun gitaristliğinin yanı sıra söyledikleri şarkıların bestelerini de yapmaktadır.

david bowie

David Bowie: 1947 yılında İngiltere – Brixton’da dünyaya gelen sanatçı, Glam Rock‘ın Kralı olarak adlandırılır. 1969 yılında ingiltere listelerine hızlı bir giriş yapan Bowie, dillerden düşmeyen birçok albüm yapmış, sevenlerinin gönlünde taht kurmuştur.

jimi hendrix

Jimi Hendrix: Amerikalı gitarist, şarkıcı, söz yazarı ve gitar virtüözü olan Jimi Hendrix, 1942 doğumludur. İlk önce İngiltere’de tanınan sanatçı, kısa süre sonra tüm dünyada tanındı. 1970 yılında Londra Semerkand Hoteli’nin zemin katında, aşırı alkol ve uyku hapından dolayı ölü olarak bulundu.

ian curtis

Ian Curtis: 1956 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Besteci, söz yazarı ve solist olan Curtis, 1980 yılında sara nöbetlerinden ve iyi gitmeyen evliliğinden bunalarak kendini asarak intihar etmiştir.

Son 50 Yorum
  1. Anonim
    • asd

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.