Rengarenk dekorasyon uygulamak
Menu

Rengarenk dekorasyon uygulamak

renkli baş

Dekorasyonda hep korkulan renk kullanmak olmuştur. Bu nedenle genelde evlerde nötr tonlar, beyaz ve pastel renkler kullanılır. Oysa, doğa bize binlerce renk vermiştir. Üstelik renkler psikolojimizi düzenler ve bizi mutlu eder. Rengarenk dekorasyon yapmak için ;

dekor1

Renkli dekorasyon coşkulu ve dinamik ortamlar yaratır. Koyu zeminlerde, kırmızı, fuşya, mavi, beyaz ve yeşil kullanılırsa yukarıda ki resimde olduğu gibi hareketli ve şık ortamlar yaratılır. Zeminde bulunan beyaz abajurlar duvarlar ile birleşiyor ve renkler dikkatimizi dağıtmıyor. Renkli dekorasyonda birinci dikkat edilmesi gereken şey, beyaz gibi açık tonlar  ile dengeyi sağlamaktır.

renkli2

Pembe kanepeler ve mavi yastıklar ile bir tablo havası yaratılmış. İnce uzun bir salon etkisi verilmiş. Arka fon rengi gene uçuk ve açık tonlardan oluşmuş. Böylece, renklerin bizi sıkması ve boğması engellemiş. Nötr tonlar içinde kullanılan koyu ve canlı renkler odak noktası oluşturarak tam kararında etki yaratmış.

renkli3

Rengarenk bir dekorasyon uygulaması yapacaksanız, renkli koltuklar almak zorunda değilsiniz. Beyaz bir koltuk  fon kabul edilerek renkli yastıklar, halılar ve aksesuarlar ile canlandırılabilir. Renk uyumu yakalamak için beyaz tonlarda bir koltuk dengeyi sağlayacaktır.

renkli4

 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.