Reenkarnasyon nedir
Menu

Reenkarnasyon nedir

reen baş

Ölümden sonra ruhunuzun başka bir bedende tekrar dünyaya gelmesine reenkarnasyon denilmektedir. Pek çok dinde kabul edilen bu sistem Musevilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlık’da kabul edilmemektedir. Peki reenkarnasyon nedir?

reen2

Ölen bir insan, başka bir bedende dünyaya gelerek yaşama devam eder felsefesi çok eskidir. özellikle Mısırlılar bu inanç sistemine inanmış ve kendilerini mumyalayarak diğer hayata hazırlanmışlardır. Bu inanç sisteminde kişi, eski hayatını hiç hatırlamaz çünkü ilk hayat ders almak içindir ve ruh dersini almıştır. 2. hayatta aynı hataları yapmayacaktır.

reenkar1

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e göre reenkarnasyon yoktur fakat ülekmizde bu konuda deneyim yaşadığını söyleyen yüzlerce insan vardır. Hindular, Eseniler, Sihistler, Yezidiler, Dürziler gibi pek çok mezhep ve dinde bu inanış vardır. Kızılderililer, Buduzim bu konuyu destekler ve felsefe reenkarnasyon üstüne kurulur.

reren3

Ülkemizde Hatay yöresinde reenkarnasyon yaşadığını söyleyen insanların çoğunluğu eski yaşadıkları hayatı ve insanları çok net hatırlamaktadır. uzun yıllardır konu araştırılsa da çözüm bulunamamıştır. Bu insanların psikolojik ve bedensel araştırmaları yapıldığında son derece sağlıklı oldukları da ortadadır. Reenkarnasyon, çözümlenmemiş bir olaydır.

reren4

Uzakdoğu dinlerinde ve Hinduizm’de inanılan reenkarnasyonun içine karma da katılmaktadır. Karma, bu dünyada ne yaparsanız onu bulmanız ile alakalıdır. Bu nedenle, reenkarnasyon yaşayanların diğer hayatlarında karmalarını yaşayacaklarına inanılır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.