Polenin faydaları
Menu

Polenin faydaları

polenin faydaları

Polen, insan metabolizması için çok gerekli bir besindir. Bünyesinde demir, kalsiyum, protein, çinko, bakır, çeşitli vitamin ve asitler barındırmaktadır. gereken vitaminlerin alınabilmesi için taze polen, her gün 1 tatlı kaşığı tüketilmelidir. İstenirse bal, süt ya da meyve suları ile karıştırılarak alınabilmektedir. İşte, polenin mucize faydaları;

polen

Polen, vücudunuzun kuvvetlenmesini ve dinç olmasını sağlar. Cilt güzelliğine faydası vardır. Saçları kuvvetlendirerek dökülme sorunlarını ortadan kaldırır.

arı poleni

Kansızlık sorunu olanların kan değerlerinin yükselmesine yardımcı olur. Kilo aldırma özelliği sayesinde, zayıf kişilerin kilo almalarına destekçi bir besin maddesidir. Hücre yenileme özelliği nedeniyle, kanserle mücadelede ve tedavisinde ileri ülkelerde destekleyici besin maddesi olarak kullanılmaktadır.

polenin yararları

Stresle mücadele etmenizde sizlere yardımcı olur. Kabızlık sorunlarınızda çözüm sağlayan bir besindir. Bağırsak sorunu yaşayanlara iyi gelir ve ishali önleyicidir.

saf arı poleni

Kalp kaslarını güçlendirici özelliğe sahiptir. Göz kapağı iltihaplarında faydalıdır. Çocuklarda gelişmeyi ve büyümeyi sağlamaktadır. Barındırdığı antibiyotik özelliği sayesinde de mikroplarla savaşmada birebirdir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.