Philadelphia deneyinin esrarı
Menu

Philadelphia deneyinin esrarı

deney baş

Bugün dünyada en büyük muammalardan biri kabul edilen Philadelphia deneyi, halen çözümlenmiş değildir. Bu deneyde, askeri limanda bulunan bir savaş gemisi manyetik bir alan içinde kaybedilmiş ve daha sonra geri getirilmiştir. Amerika böyle bir deneyin varlığını yalanlasa bile görgü tanıkları olayı birebir anlatıyor.

deney1

Deneyin, Nikola Tesla tarafından başlatıldığı söylenir. Sahiden de Tesla’nın günlüklerinde bu deney hakkında belirli bilgiler vardır. Tesla bu tarz deneyin yapıldığını söylemektedir. Amerika Tesla’dan içinde mürettebat olan bir gemiye bunu yapmasını istemiş fakat Tesla bunu reddetmiştir. Projeden alınarak yerine Einstein getirilmiştir.

deney2

8 Ekim 1943 yılında, Philadelphia askeri limanında bulunan bir gemiye, 75 KVA gücünde iki jeneratör, 2 megawat gücünde RF vericisi ve 3000 adet güç arttırıcı tüp monte edilmiştir. Deney başladığında, sis içinde yeşil bir ışık etrafı sarar ve gemi bu sisin içinde denizler ile birlikte yavaş olarak kaybolur. Fakat, gemi su üzerinde dalgalar yaratmaktadır fakat görünmezdir. Yaklaşık 3-4 dakika kadar sonra 640 kilometre uzaklıkta Norfolk limanında gemi askeri gözlemcilerin gözü önünde aniden ortaya çıkar. Hemen kaybolur ve Philadelphia limanında tekrar belirir.

deney3

Deneyin istenildiği gibi olduğu anlaşılmıştır. Fakat, deneyden sonra gemide olan personelden kaybolmayanların psişik yetenekleri gelişmiştir. Bazıları deneyde olan görünmezlik özelliklerine bazıları da duvarlardan geçme özelliğine yakalanmıştır. Limanda pek çok barda kavga esnasında görünmez olan pek çok kişi hakkında belgeler vardır.

deney4

Bazı tayfalar ailelerinin ve arkadaşlarının gözü önünde donmuşlardır. Kayıtlara geçen Smith hakkında bir denizci tam 200 gün yemeden, içmeden, nefes almadan donmuştur. Kendine gelen Smith, bu süreyi 5 saniye olarak hissettiğini söylemiştir. Uzayda gezindiğini ve dünyaya uzaydan baktığını detaylı şekilde anlatmıştır. Bunu yaşayan pek çok denizci, kendimizi bir anda bedenimizle uzayda buluyoruz, sonra tekrar kaybolduğumuz yerde ortaya çıkıyoruz diyerek anlatmışlardır.

Philadelphia deneyi, filmlere, kitaplar konu olmuş bir efsaneye dönüşmüştür. Üzerinde ki esrar hiçbir zaman çözümlenememiştir. Bu deneye tanık olan çok insan vardır ve hepsi de aynı şeyleri anlatmaktadır. Bu deney yıllar geçse de esrarını korumaya devam edecektir çünkü Amerika bunu kabul etmemektedir.
One Response
  1. ahmet kaftan Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.