Menu

Pedofili nedir

pedofili

Pedofili nedir ?

Bir yetişkinin cinsel ergenliğe ve olgunluğa gelmemiş çocuklara cinsel istek duymasına pedofili denilmektedir. Pedofili bizim ülkemizde sübyancılık olarak da isimlenir. Kadın veya erkek bu eylemi yapmakta fark etmiyor fakat pedofili erkekler arasında daha yaygındır.

Pedofili nedir ve nasıl önlenir

Pedofili eğilimi olan kişiler her yaş grubundan ve kültürden olabilir. Yapılan araştırmalar ise korkunç bir gerçeği ortaya koyuyor genelde pedofili eylemi yapanlar akraba veya komşular oluyor. Bu insanların çocukları severken ne düşündüğünü anlamak imkansızdır. Fakat, uzmanlar çocuk p**nosuna yatkın olan insanların kesinlikle incelemeye alınması gerektiğini söylüyor. Pedofiliye maruz kalan çocuklar, psikolojik tedavi altına alınmazsa büyüdüklerinde aynı eğilim içinde olabiliyorlar. Pedofili, günümüzde internet teknolojisinin ilerlemesi ile tetiklenmektedir. Sadece ABD’de günde 20 bin kadar çocuk p**nosu internete yüklenmektedir. Hatta Hollanda’da pedofililerin bir siyasi parti kurma hareketi bile vardır. Bu nedenle, devletler tarafından bu olay sıkı denetim ve kontroller altına alınması gerekmektedir. Pedofili suç mu yoksa psikolojik bir rahatsızlık mı konusu yıllardır tartışılmaktadır. Uzmanlara göre tedavisi çok zor olan bir sapkınlıktır. Bunun sebebi, pedofililerin tedaviyi kabul etmemeleri başlıca etkendir. Bu nedenle ülkelerde, bu vakaların ağır suçlar olarak görülmeleri ve ağır cezalar verilmesi caydırıcı etkendir. Hatta ülkemizde ve dünyada pedofili eylemi yapan ya da bu konuda hasta olanların kısırlaştırılması konuşulmaktadır. Buna en güzel örnek Çek Cumhuriyetidir. Burada pedofili uygulayanlar da testisler cerrahi operasyonla çıkartılıyor. ABD’de bazı eyaletlerde idam cezaları uygulanıyor. Bazı eyaletlerde ise ya 20 yıl hapis ya da kısırlaştırma eylemi yapılıyor.  Bu eyleme maruz kalan çocuklar ömür boyu bu travmayı yaşayarak tedavi görmekteler. Bu nedenle bu sapkınlık en ağır noktalarda cezalandırılmalıdır. Pek çok uzman cerrahi yöntem ile kısırlaştırmanın cinsel isteği öldürmediğini bunun yerine kimyasal işlemlerin yapılması gerektiğini savunuyor. Günümüzde hem cinselliği hem de cinsel isteği bitiren çeşitli kimyasallar var. Bu ürünlerin pedofililere kullanılması gerekmektedir.

Pedofilik insanlar aile ve sosyal hayatta içine kapalı eşi, ailesi ile ilişkileri bozuk sosyal ve cinsel açıdan gelişememiş kişilerdir. Genelde ağırlıklı olarak 40-70 yaş arası bireylerde görülür. Cinsel istismar, cinsel organı gösterme, çocukları soyma ve seyretme, mastürbasyon yapma, okşama, oral s**ks, cinsel birleşme yapmak gibi eylemlerde bulunurlar.  Bu konuda aileler dikkatli olmalı ve çocukları ile ilgilenmelidir.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.