Patronla aranızın kötü olduğunun işaretleri
Menu

Patronla aranızın kötü olduğunun işaretleri

patron1

Çalıştığınız firmada üst yöneticiniz veya patronunuzla aranızın nasıl olduğu o firmada ki geleceğinizi tayin eder. Ne kadar zam alacağınız veya işten çıkarılacağınız tamamen yönetici ve patrona bağlıdır. Çalışma hayatında pek çok insan patronunun ona davranışını anlayamaz veya işaretleri çözemez. İşte, patron ile aranızda kötü havanın estiğinin işaretleri;

patron2

Sizi önemseyen ve çalışmanızdan memnun olan bir yönetici, sizinle sık sık konuşur. Neyi iyi yapmanız veya iyi yapabileceğiniz konusunda size ayrıntılı bilgiler verir. İş kontakları ile sizi bir araya getirir. Diğer çalışanlar bu kontaklar ile bir araya geliyor ama siz gelmiyorsanız dikkatli olmakta fayda vardır.

patron3

Maaş zammı istediğinizde size hiçbir cevap gelmiyor ve talebiniz de yerine gelmiyorsa dikkat etmelisiniz çünkü zammı vermese bile sizi karşısına alıp, konuşma yapması ve durumu açıklaması gerekir.

Patronunuz, size verilen iş daha bitmeden sürekli olarak işi soruyor ve hakkında yargılar yürütüyorsa dikkat edilmesi gereken şey, bu hareketin sadece size mi yoksa herkese mi yapıldığını anlamanız lazımdır. Diğer çalışanlar ile patronun ilişkilerini kontrol edin.

patron4

Akıllı bir yönetici ya da patron işine yarayan ve memnun olduğu çalışanını elinden kaçırmamak için elinden geleni yapar. Onu memnun etmeye çalışır. Sizi gözden çıkardıysa size kötü davranacaktır ve iş aramanıza takılmayacaktır.

Yaptığınız işlerden sonra tebrik ve övgü almıyorsanız patron sizin onun için iyi olduğunuzu düşünmüyor olabilir. Hatta size saygı duyan ve sizinle çalışmak isteyen patron kişisel fikirlerinizi de soracaktır. Başkalarının fikirleri alınırken sizinki alınmıyorsa bu pek iyi bir şey değildir.

patron5

Patron, sizin görüşme taleplerinize olumlu bakmıyor ve size dönmüyorsa, imalı ifadelerde bulunuyorsa dikkat edin. Yeni başladığınız iş için kaynak istediğinizde size yardımcı olmuyorsa işi bırakmanız gerektiğini düşünüyor olabilir.

Bu işaretleri iyi değerlendirmek, gözlem yapmak ve kendinizi en kötüye hazırlamak çok önemlidir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.