Özel efektleri en başarılı filmler
Menu

Özel efektleri en başarılı filmler

efekt

Sinema dünyasında öylesine filmler vardır ki sahneleri ile bizi bizden alır ve filmin içine sokar. Sanki sahneler gerçekten yaşanıyormuş havası yaratır. İşte, özel efektleri ile en başarılı filmler ;

avatar

Avatar ; Avatar’ı çeken James Cameron 240 milyon dolarlık bir bütçe ile filmi bitirmiştir. Üstelik, yaklaşık 7 yıl teknolojik gelişmeler için beklenmiştir. Fakat, filmde olan özel efektler bizi başından sonuna kadar büyülemiştir. Konu çok süper olmasa da film kendi dalında ilklerdendir. Bu nedenle de mutlaka seyredilmelidir. 2008 yılında 9.6 milyon dolar ciro yaparak da ayrı bir rekor Avatar filmine aittir.

başlangıç

Başlangıç ; Yönetmen Christopher Nolan’ın harika bir konu ve harika efektler ile süslediği film gerçekten seyredilmeye değerdir. Yerçekiminin olmadığı otel sahnesi kesinlikle seyredilmelidir.

kralın dönüşü

Kralın Dönüşü ; Yüzüklerin Efendisi serisinin son filminde, kullanılan efektler konusunda sanırım pek bir şey anlatmaya gerek de yoktur. Filmin, özellikle savaş sahneleri ve son sahne gerçekten efekt konusunda teknolojinin son nimetlerinden yararlanmıştır. Üstelik bu dalda pek çok ödül yanı sıra Oskar ödülünü de almıştır.

king kong

King Kong ; 297 milyon dolarlık ve yaklaşık 3 saatlik bu filmde kullanılan efektler çok dikkat çekicidir. özellikle adada ilk karşılaşma ve dinazorlar gerçekten muhteşemdir. Fakat, konunun eski olması nedeni ile çok ilgi çekmeyen bir filmdir. Buna rağmen efektleri için kesinlikle seyredilmesi gereken bir filmdir.

transformers

Transformers ; İnanılmaz bütçeli bir diğer seri olan Transformers’de kullanılan efektler takdir edilmelidir. Son teknoloji kullanılarak çevrilen film, yönetmen Michael Bay’ın dehası kabul edilmektedir.

er ryan kurtarmak

Er Ryan’ı Kurtarmak ; 2. Dünya savaşının en hararetli savaş sahnelerini birebir gerçekmiş gibi seyredeceğiniz gelmiş geçmiş en iyi savaş filmidir. Filmin Normandiya çıkarmasının olduğu ilk sahneleri özel efekt konusunda sizi içine alarak, o yıllara başarı ile götürmektedir.
2 Comments
  1. ADNAN Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.