Ölümü ile şaşırtan ünlüler
Menu

Ölümü ile şaşırtan ünlüler

michael

Müzik dünyasında bazı ölümler hepimizi çok şaşırttı. Uyuşturucu, alkol ya da kazalar ile kaybettiğimiz pek çok ünlünün kaybedildikten sonra ne kadar hayatımızda önemli olduğunu anlıyoruz. Eğer yaşasalardı çok daha fazla şarkı, beste hayatımızda olacaktı. İşte, ölümü ile şaşırtan ünlüler ;

Whitney houston

Whitney Houston, 1963-2012 ;

Tüm zamanların en olağanüstü seslerinden biri kabul edilen Whitney Houston albümleri dünyada 200 milyondan çok daha fazla sattı. O pek çok ses sanatçısından çok daha fazla Grammy ödülü aldı. Kariyerinin başında cici ve iyi kız olarak nitelendirilen Houston, 1990 yıllarının sonuna doğru, uyuşturucu bağımlılığı ile gündeme geldi. 2006 yılında kariyerine muhteşem bir dönüş yaptı. 2009 yılında bir albüm çıkardı. I Look At You şarkısı ile tekrar gündeme geldi. 11 Şubat 2012 yılında bir otel odasında küvette ölü bulundu. Yapılan otopside, yüksek doz kokain içmiş ve küvetteki suda boğulmuştu.

michael jakson

Michael Jackson, 1958-2009 ;

Pop müziğin tartışmasız kralı olan Michael Jackson, 25 haziran 2009 yılında ölünceye kadar dünyanın en fazla merak edilen ve sansasyonel  adamıdır. 1960 yılında kardeşleri ile kurduğu Jacson Five ile başlayan kariyeri, sayısız albüm ve şarkılar ile devam etmiştir. Müzik tarihinde aldığı ödüller ve özel yaşamı ile bir fenomen olmuştur. Yatağında ölü bulunan Jacson’un yapılan otopsisinde, pek çok hapı bir arada aldığını göstermektedir. Buna bağlı olarak ani kalp durması ile hayatını kaybetmiştir.

kurt cobain

Kurt Cobain, 1967-1994 ;

Şarkıcı, söz yazarı ve Nirvana Grubunun gitaristi olan Cobain, dünyanın en iyi şarkılarını yazmış bir sanatçıdır. Smells Like Teen Spirit isimli şarkısı bir marş gibi her zaman dinlenilmiştir. Fakat, tüm hayatı boyunca şiddetli depresyon ve anksiyete yaşayan Kurt Cobain’in, meşhur oldukça durumu daha da kötüleşmiştir.Popüler ortamlardan ve insanlardan kaçmaya çalışan sanatçı, 1994 yılında Seattle’daki evinde ölü bulunmuştur. Ölüm nedeni, yüksek dozda eroin aldıktan sonra kafasına sıktığı kurşundur.

freddie mercury

Freddie Mercury, 1946-1991 ;

Tüm zamanların en fazla bilinen rock şarkılarının sahibi olan Freddie mercury, We Are The Champions ve Another One gibi pek çok ünlü hit şarkıları bize armağan etmiştir. 1987 yılında AIDS teşhisi konulan yıldız, 24 kasım 1991 yılında ölü bulunmuştur. Ölümü, AIDS hastalığının dünyada tanınmasına ve tedavi için çalışmalara neden olmuştur. Hatta ölümü sonrası AIDS farkındalığı için Freddie Mercury Tribute Konserleri düzenlenmiş ve konserler 76 ülke tarafından canlı yayınla yayınlanmıştır.

elvis

Elvis Presley, 1935-1977 ;

Dünyada hala yaşadığına inanılan yıldızın ölümü hakkında pek çok dedikodu vardır. Rock and Roll’un kralı kabul edilen yıldız, 16 Ağustos 1977 yılında Memphis’de otel odasında ölü bulundu. 1976 yılında sağlığı hızla bozulmaya başlayan yıldız, kilolu, karaciğer, glokom, yüksek tansiyon hastasıydı. Bu nedenle ağrı çekiyor ve ağrıları hafifletmek için sürekli ilaç kullanıyordu. İlaçlar etki etmeyince uyuşturucuda kullanan yıldız, yapılan otopsisi ile ani kalp krizi nedeni ile hayatını kaybetmiştir. Otopsi sonuçları 1994 yılında açıklanmıştır.

john lennon

John Lennon, 1940-1980 ;

Lennon dünya barışına destek olan, dünyada savaş ve yoksulluğu durdurmak isteyen siyasi bir aktivist, şarkıcı, besteci, söz yazarıdır. 8 Aralık 1980 yılında New York’daki evinin önünde bir hayranı olan Mark David Chapman tarafından vurularak öldürüldü. Pek çok kişi bu ölümün bir komplo ya da suikast olduğunu halen söylemektedir. Ölümü ile dünyada büyük bir tartışma yaratmıştır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.