Ölüm hakkında araştırmalar
Menu

Ölüm hakkında araştırmalar

ölüm baş

Her beden mutlaka ölümü tadacaktır der Kur’an-ı Kerim. Ölüm hayatımızın bir parçasıdır. Mutlaka hepimiz bir gün öleceğiz. Ölüm hakkında yıllardır araştırmalar yapılıyor fakat henüz tam bir bilgiye sahip değiliz. İşte, ölüm hakkında bazı araştırmalar ;

ölüm 11

Ölüyü toprağa gömme işlemi ilk olarak İspanya Atapuerca bölgesinde uygulanmıştır. Yaklaşık tarih, 350 bin yıl öncesi olarak kabul ediliyor.

Dünyada kazalar hariç olmak üzere tüm ölümler oksijensiz kalma ile gerçekleşir. Öldüğünüz andan itibaren enzimler mide tarafından sindirilmeye devam eder. Zamanla parçalanan hücreler, bağırsaklarımızda ki bakterilerin yemeği olmaktadır.

ölüm2

Amerika’da yapılan bir araştırmada sadece Amerikan topraklarında  gömülen cesetler toprağa 3 milyon litre sıvı bırakıyor. Tüm dünyada ki ölümleri düşünürsek gerçekten de büyük bir rakam ortaya çıkıyor.

Bir İsveç şirketi ekolojik defin adı altında farklı bir sistemle defin yapmaktadır. Buna göre, ceset bir tüpte 6 ay kadar ayrıştırılıyor ve tamamen yok oluyor. Bu uygulamanın doğaya yararlı olduğunu savunan şirket, pek çok müşteriye de sahip.

ölüm3

Himalayalar da yaşayan Budistler, ölüm sonrası cesedi 4 parçaya ayırarak akbabalara yem ediyor. İnanışa göre, akbaba gezdiği her yere ölünün ruhunu da taşıyor. Bu uygulamaya göğe defin deniliyor.

Madagaskar adasında ölüler ölüm devriyesinde ölüyü topraktan çıkarıyor ve üzerine kıyafet giydirerek köyde dolaştırıyor. Yemeklere baş misafir olarak alınıyor. Mezardan çıkan kefen, yeni evlenen çifte hediye ediliyor.

ölüm4

19. yüzyılda Mısır’da demiryolu işleten bir İngiliz şirketi, o dönem bulduğu tüm mumyaları lokomotiflerde yakmıştır. Böylece tasarruf yaptıklarına inanmışlardır.

Embriyo anne karnında büyürken bazı hücreler bilerek intihar ederler. Bu sayede anotomimiz normal insan gibi olmaktadır.

ölüm5

1907 yılında bir doktor özel bir yatak geliştirdi. Bu yatakta ölen binlerce denek, ölüm anında 21gr. kaybetti. Bu nedenle insan ruhunun 21 gr. olduğuna inanılır.

Dünya kurulduğundan günümüze 100 milyar insanın öldüğüne inanılıyor.

Amerika’da insanların %89 ‘u hastanelerde hayatını kaybetmektedir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.