Öfke kontrolü nasıl yapılır
Menu

Öfke kontrolü nasıl yapılır

baş

Öfke kontrolü nasıl sağlanır..

Bazı günlerde kendinizi çok sinirli hissedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda sinirlerinize hakim olmanız için yapabilecekleriniz var. İşte, önerilerimiz ;

1

Diyelim ki bir anda sinirlendiniz ve söylemek istediğiniz, eyleme dökülecek bir noktadasınız. Öncelikle kendinizi tutun ve sessiz kalmaya çalışın.  İçinizden 20’ye kadar sayın ve bekleyin.

2

Neye sinirlendiniz? Düşünün ve belki de yanlış anladınız tahlil edin.

3

Kendinizi karşınızdakinin yerine koyun ve onu anlamaya çalışın. Belki de sinirlenecek bir durum bile olmayabilir ve sakince onunla konuşmaya çalışın. Sinirlenmenize sebep olacak olan konuları düşünün ve yavaşça bunları değiştirmeye çalışın.

4

Derince burnunuzdan nefes alın ve ağzınızdan verin. Nefes alıp vermek sizi rahatlattığı gibi zihninizi de açacak ve rahat düşünmenizi sağlayacaktır. Bu durumda var olan alandan uzaklaşmak, tartışmanın olmasını engelleyecektir. Uzaklaşın.

51

Sinirlendiğinizde konuşmaya başlarken, kendi hislerinizi ve neden sinirlendiğinizi anlatın. Karşınızda ki sizi daha iyi dinleyecektir. Direk olarak saldırmayın ve ses tonunuzu alçaltmaya çalışın.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.