Nefes kesici 5 gözlem platformu
Menu

Nefes kesici 5 gözlem platformu

ilawarra gözlem platformu

Dünya üzerinde muhteşem doğa manzaraları var. Bunları çok daha iyi bir şekilde gözlemlemek ve keyfini sürebilmek için, çok değişik yöntemler geliştirilmiş. Aslında ürpertici gibi görünen, ancak muhteşem manzaraları rahatça izleyebileceğimiz devasa yapılar inşa edilmiş. İşte, sizler için nefes kesici 5 gözlem platformu;

aurland gözlem platformu

Aurland Gözlem Platformu – Norveç: Norveç’te Aurland uçurumuna yapılan bu platform, dinlenme yeri olarak tasarlanmış ve turistik rotalar yarışmasında birincilik almıştır. Paltformun ucuna kadar gitmeye cesareti olanlar için inanılmaz bir doğa manzarası vaat ediyor.

dachstein gözlem platformu

Dachstein sky Walk – Avusturya: Alplerin balkonu olarak anılan bu gözlem platformu deniz seviyesinden 2.700 metre yukarıda. Sağladığı 360 derece panorama ile inanılmaz bir manzara keyfi sunuyor.

grand kanyon gözlem platformu

Büyük Kanyon Skywalk – Arizona / ABD: At nalı şeklindeki bu gözlem platformuna çıkma için ziyaretçiler, cam zemin duvarlarının çizilmemesi için ayakkabılarının üzerine özel çizmez çoraplar giymek zorundalar.  Bu gözlem platformu 70 ton yük kapasitesine ve 100 km/h hızındaki rüzgarlara dayanıklı inşa edilmiş.

ilawarra gözlem platformu

Illawarra Fly Tree Top Walk – Avustralya: Kinights tepesinde yer alan bu gözlem platformu 500 metre yükseklikten ilham verici bir sahil ve orman manzarası sunmaktadır.

infinity gözlem platformu

İnfinity Room – Wisconsin / ABD: Kaya üzerindeki sonsuz oda olarak adlandırılmaktadır. 1959 yılında yapılan  bu yer tam anlamıyla bir kompleks olarak tasarlanmış. Bu gözlem platformu, altında hiçbir destek olmadan vadiye doğru birkaç yüz metre uzanır. Platformun etrafındaki camlar el yapımı özel camlardan oluşmaktadır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.