Neden hala bekarsınız
Menu

Neden hala bekarsınız

evlilik baş

Güzelsiniz, akıllısınız fakat halen evlenmediniz. Peki, hiç dikkat ettiniz mi neden güzel ve akıllı kadınlar hala bekarlar. İşte bunun nedenlerini araştırdık. İşte, neden hala bekarsınız?

evlilik1

En sık karşılaşılan şey, beklentilerin yüksek olmasıdır. Beklentinin çok olması aslında iyi bir şeydir. Çünkü, siz kendiniz için en iyisini istersiniz. Fakat, burada önemli olan şey beklentilerinizin ne kadar gerçeğe yakın olduğudur. Gerçekçi olmayan düşünceler sizi hayatta yalnız bırakabilir.

evlilik2

Dünyaya negatif ve kötümser bakıyor olabilirsiniz. Bu durumda erkekler sizi tercih etmiyor olabilir. Çünkü, erkekler yanında iyimser ve pozitif kadınları isterler. Hiçbir şeyden mutlu olmayan ve sürekli yakınan kadını erkekler genelde tercih etmezler. Düşünsenize bir ömür boyu yakınma dinleyecek!

Belki de seçimlerinizi yanlış yapıyorsunuz. Yanlış bir erkeğe saplanıp, ömür boyu arkasından koşuyor olabilirsiniz. Bu tarz erkekler genelde bağlanmayı istemezler ilişkinin başındaki heyecanı ve sizi arkalarından sürüklemeyi severler. Bu nedenle kendinize gelin ve hayatı paylaşabileceğiniz birinin arayışına geçin.

evlilik3

Kendinize bakmıyor olabilirsiniz. Hiç makyaj yapmıyor ve güzel giyinmeye özen göstermiyorsanız belki de yalnızlığınızın nedeni bu olabilir. Kendinize özen gösterin ve yakışan kıyafetleri giymeye çalışın. Fön çektirin, makyaj yapın.

Karşınızda ki insanı dinleme huyunuz yoksa, yalnız olabilirsiniz. Karşınızda ki insanı dinleyebilmek çok önemlidir. Hatta o konuşurken ne anlatmak istediğini iyi kavramak ve cevap verebilmek de çok önemlidir. Bu nedenle o konuşurken beden dili de dahil olmak üzere her şeye dikkat etmek gereklidir.

evlilik4

Yapılan araştırmalarda yalnız kalan kadınların önemli bir çoğunluğunda eski sevgiliyi unutmamak sendromu var. Eski sevgili ile az da olsa görüşüyorsanız ve hala aklınızda o varsa yeni bir ilişki ne yazık ki başarılı olamıyor. Geçmişi geçmişte bırakın ve yeni hayatınıza merhaba deyin.

Kafanızın veya aklınızın bir köşesi hala bekar olmayı tercih ediyor olabilir. Özgürlüğünüzden vazgeçmek veya bağlanmaktan korkma düşünceleri sizi korkutuyor olabilir. Bu nedenle kendinizi bir sorgulayın ve rahat bırakın. Bırakın ne olursa olsun.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.