Nazar nedir, nazardan korunmak
Menu

Nazar nedir, nazardan korunmak

nazarbaş

Hayranlık veya kıskançlıkla başka insanlara verilen negatif elektriğin yarattığı çeşitli rahatsızlıklara nazar denilmektedir. Çok eski zamanlardan günümüze insanlar nazara inanmış ve korunmak için önlemler almaya çalışmışlardır.

 

nazar1

Nazar nedir ? Nazar, aslında sadece kötü ve negatif enerjidir. Bilimsel olarak kötü ve iyi enerji kavramları ispatlanmıştır. İnsanların vücudundan yayılan enerji, karşımızdaki insanları etkileyebilir.Fakat, nazar tüm kültürlerde gözlerden kaynaklı olarak kabul edilir. Özellikle mavi gözlü insanların nazarının daha fazla değdiği düşünülür.

nazar2

Nazar değdiğini nasıl hissederiz? Çok eski zamanlardan bu yana hayatımızda oluşan kötü olaylar, halsizlik, durduk yere başlayan hastalıklar, yeni alınan eşyaların ve kıyafetlerin bozulması nazara bağlanır.

nazar3

Nazar karşı nasıl korunulur ? Eski kültürler, kötü enerjiyi dağıtmak için ayinler yaparlarmış. Zamanla bu, mavi boncuklar ile nazarın insana gelmeden engellenmesi şeklinde kullanılmaya başlandı. Fakat, ilk nazar boncukları kırmızıdır. Çünkü, kırmızı renk olarak, enerjiyi kendine çeken ve hapseden renktir. Dua etmek, kurşun döktürmek, kırmızı boncuk ve enerji emen çeşitli doğal taşlar kullanılabilir.

nazar4
One Response
  1. Ebru Tinçer Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.