Menu

Nasıl öpüşülür


Öpüşmek, aşkın eyleme geçtiği nadir anlardan biridir. Karşı cinse duyulan duygular, öpüşme ile harekete geçer ve iki taraf ta bu eylemden fazlası ile mutlu olur. İnsanlık tarihi boyunca öpüşme uygulanmış, erkek ve kadın birbiri ile duygularını söz olmadan paylaşmıştır. Çoğumuz öpüşmede panik oluruz, bunun sebebi karşımızdakini mutlu etme düşüncesidir. Bizim kadar karşımızdakinin de bu eylemden zevk almasını istediğimizden stres yaparız.

Hoşlandığınız veya aşık olduğunuz insanla ilk defa öpüşecekseniz, sade ve abartmadan hareket etmekte fayda vardır. Çünkü öpüşme, iki tarafın da zevk alması gereken bir eylemdir. Tanımadığınız ve nelerden hoşlandığını bilmediğiniz bir bayan veya erkek ile abartılı, tutkulu bir öpüşme karşınızdakini ilk başta korkutabilir ve ürkütebilir. İlk öpücük daima beklentisiz ve sade olursa, etkisini gösterecek ve aşkı hissettirecektir. Bunun için size en güzel öneri, hafif hareketler ile dudaklar üzerinde gezinmektir.

nasil-opusulur

Öpüşmenin doğasında, karşınızdaki insan ile yakın bir bağ kurmak olduğundan bu hissi sadece dudaklarda değil, tüm vücudunuz ve beyninizle hissetmelisiniz. Gözlerinizi kapatın ve sadece karşınızdaki insana odaklanın. Böylece, öpüşmenin harikalar dünyasına adım atacaksınız. Ellerinizle hafifçe saçlara ve yüzüne dokunabilir ya da bir avucunuz ile başını ensesinden kavrayabilirsiniz.Bu bir ilk buluşma öpücüğü ise, asla hızlı hareket edilmemeli ve çok fazla yakına sokulmadan, diliniz kullanılmamalıdır. Karşınızdaki insan nefes almalıdır bu nedenle, ağzı çok açmadan hafif dokunuşlar kondurun.Öpüşmenin bir kitabı veya kanunu yoktur. Sadece öpüşmeden önce, karşınızdaki insanı bu olaya hazırlamak, etkili bir öpücüğü beraberinde getirecektir.  Ondan hoşlandığınızı, neyini sevdiğinizi, onun sizin için önemini kulaklarına fısıldayın, yavaşça alnına bir öpücük kondurun ve dudaklarına hafifçe dokunun, ondan sonra onu öpün.

opusme-teknikleri

İyi öpüşmek istiyorsanız, karşınızdaki insana aşık olun, çünkü ancak o zaman çok iyi öpüşürsünüz.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.