Mutfak için pratik bilgiler
Menu

Mutfak için pratik bilgiler

pratik bilgi

Bazı pratik bilgiler, mutfakta çok işimize yarar. bu nedenle pratik mutfak bilgileri verelim istedik. İşte, mutfak için pratik bilgiler ;

süt kaynatmak

Süt kaynatacağınız zaman, kullanacağınız kabı önceden soğuk su ile çalkalayın. Böylece, sütün kabarmasını ve kaba yapışmasını engellemiş olursunuz.  En önemli olan nokta, süt kaynadıktan sonra tencere kenarlarına yapışmayacağı için temizlemesi kolay olur.

yumurta

Yumurta haşlarken, sıklıkla suyun içinde çatlar ve dışarıya taşar. Bunu engellemek için, yumurtayı kepçe veya kaşık içinde suya koyun ve öyle haşlayın. Çatlamayacağını siz de fark edeceksiniz.

et pişirmek

Koyun veya kuzu eti ile hazırladığınız yemeklerin daha lezzetli olmasını istiyorsanız, etin üzerine bir miktar biberiye otu serpin ve kemik kısımlarına sarımsağı ezip sürün. Daha sonra kızgın tavada kızartın.

haşlanmış patates

Püre yapmak için kullanılacak patateslerin kabuklarını soyun. Haşlama suyuna bir kaç dal taze nane ya da 1 çorba kaşığı kuru nane atın. Nanenin kokusu patatese geçer ve lezzetli bir püre ortaya çıkacaktır.

un

Paket halinde aldığınız unu buzlukta dondurarak saklamayı bir deneyin. Uzun süre tazeliğini koruyacak ve daha lezzetli olacaktır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.