Menu

Maden suyunun faydaları

maden baş

Maden suyunu yemeklerden sonra hazmı kolaylaştırır diye içiyorsanız yanılıyorsunuz. Maden suyunun faydaları saymakla bitmiyor. İşte, maden suyunun faydaları ;

maden2

Maden suyu, bol mineral ve karbondioksit gazından oluşur. Yer altında olan bu sular, yeraltı çatlaklarından kendilerine yol yaparak yeryüzüne çıkarlar. Maden suyu, soda ile karıştırılır. Oysa, soda su ile yapılan içeceklere karbondioksit gazının eklenmesi ile yapay olarak yapılır. Maden suyu tamamen doğaldır.

maden suyu1

Doğal bir su olan maden suyu, zengin mineral ve vitamin içermektedir.  Kalsiyum, florür gibi mineral zenginliği ile maden suyu, çocukların gelişiminde, menopoz dönemindeki kadınlar için çok faydalıdır. Uzmanlar günde 1.5-2 litre su tüketirken bunun yarısının maden suyu olarak tüketileceğini söylüyorlar.

maden3

Hamilelikte anne ve bebek sağlığı için maden suyu tüketilebilir. Böylece, anne karnında ki bebek gelişimine destek olunur. Maden suyu ile her sabah yüzünüzü silerseniz zamanla ciltte yenilenme ve canlanma olmaktadır. zengin mineraller, cilt sağlığımız için çok faydalıdır.

maden4

Pek çok insandan fazla maden suyu tüketilirse, böbreklerde taş oluşumu olur diye duymuşsunuzdur. Oysa, böbreklerde taş oluşumu az su ve sıvı tüketen insanlarda görülen bir rahatsızlıktır.

maden5

Maden suyunda bulunan magnezyum, potasyum ve katyon kas sistemimizdeki elektriksel uyarımları destekler. Kalp krizi ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları yaşayanlarda yapılan araştırmada magnezyum eksikliği gözlemlenmiştir. Damar tıkanıklıkları ve damar sertliğine neden olan başlıca mineral magnezyumdur.  maden suyunda bol magnezyum olduğundan tüketilmelidir.

One Response
  1. Anonim Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.