Liposuction nedir
Menu

Liposuction nedir

lipo baş

Vücudumuzda yağ birikimleri genelde bel, kalça, basen ve yanaklar, gıdı da oluşur. Yağ fazlalığının rahatsız edici görüntüsünü engellemek için, yağların alınması işlemine liposuction denilmektedir.

lipo

Yağ alma operasyonu çok basit ve kolay bir ameliyat olarak kabul edilmektedir. Yağ alınacak olan bölgeye hücrelere şişmeleri için bir ilaç verilir. Şişirilen bu hücrelerin dışından belirli kesikler atılır ve içeriye borular yerleştirilir. Yağ dokusu buradan vakumlanarak alınır. Son yıllarda yapılan liposuction işlemlerinde ultrason ışınları bölgeye verilerek yağ dokusu parçalanır ve vakumla çok daha başarılı bir şekilde çekilir.

lipo2

Liposuction işlemi yaklaşık olarak 1-2 saat arası sürmektedir. Açılan kesiklere dikiş atılmaz bandaj ile kapatılır. Yaklaşık 2 ay içinde izler kaybolmaktadır. Aynı gün hastahaneden taburcu olunmaktadır. Hastalarda derinin sarkması durumuna karşı spor önerilir veya deri gerilerek operasyonla düzeltilebilir. Liposuction bir zayıflama metodu değildir. Sonuç olarak cerrahi bir operasyondur. Fazla yağları spor ve egzersizler ile bölgesel olarak da eritebilir ve forma sokabilirsiniz.
One Response
  1. paksan Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.