Kristen Stewart biyografi
Menu

Kristen Stewart biyografi

kristen stewart kimdir

Kristen Stewart biyografi

9 Nisan 1990 yılında Amerika’nin Los Angeles şehrinde dünyaya gelen Kristen Stewart, profesyonel sinema oyuncusudur. Henüz 9 yaşındayken Jodie Foster’in başrolde olduğu Panik Odası isimli filmde Foster’in kızını oynayarak ilk çıkışını yapmıştır. Tüm dünya onun oyunculuğunu Twilight üçlemesi ile tanımıştır.

Babası Fox televizyonun bölge sorumlusudur. Annesi Avustralyalıdır. Bu nedenle hem Avustralya hem de Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Bu şekilde iki vatandaşlık hakkı olan Nicole Kidman, Diana Kruger, Liam Neeson, Charlize Theron, Sandra Bullock gibi ünlüler kervanına katılmıştır. Kariyerinin başlangıcı kabul edilen Panik Odası filminde performansı çok beğenildiğinden Amerika’da, Speek Zathura, Into The Wild isimli filmlerde oynamış ve Amerika’nın gelecek vadeden 20 genç oyuncusu arasına girmiştir. Bu seçmede, Dakota Fanning, Abigail Breslin gibi isimlerde vardır.

kristen stewart

Stewart, Twilight filminde Bella karakteri ile tüm dünyaya ismini duyurmuştur. Bu yapımın üç filminde de oynaması onu dünya çapında bir film artisti yaparken, çok ciddi bir servetinde sahibi etmiştir.  Serinin 2008 yılında çekilen ilk filminden sonra, artist Adventureland, Runaways, Snow White and The Huntsman, On The Road, Camp X-Ray, Still Alice ve Equal filmlerinde rol almıştır. Runaways isimli filmde Dakota Fanning ile birlikte oynadığı başrol ile çok konuşulmuştur. Şu anda Amerika’nın en fazla kazanan artistleri arasında olan Kristen Stewart 97 milyon dolarlık bir servete sahiptir. 2010 yılında 29 milyon, 2012 yılında 35 milyon dolar kazanmıştır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.