Kişiliğe göre diyet yapmak
Menu

Kişiliğe göre diyet yapmak

diyet baş

Diyet yapmak çok zor ve külfetli gelebilir. Bu nedenle diyetisyen yardımı almak çok önemlidir. Diyetisyenler, tüm vücut analizlerinizi yaparlar ve ona göre size uygun diyeti verirler. Son yıllarda ise pek çok diyetisyen kişiliğinize göre de diyet yazıyor. Kişiliğinize göre yapılan diyetler, diyetin çok daha başarılı olmasını sağlıyor.

diyet1

1 numaralı kişilik ; Bu tarz kişiliği olanlar hayatta hırslı, sabırsız ve acelecidir. Sürekli olarak kendilerini baskı halinde hissetmeleri nedeni ile huzursuzluk da vardır. Bu tarz kişiliği olanlar ; diyete başladıklarında çok hızlı kilo vermek isterler. Bu nedenle başarısız olduklarında hemen diyetlerini bırakırlar. Rekabeti sevdiklerinden bu tarz kişilere grup halinde yani aile ya da arkadaşlar ile diyet yapmaları önerilir. Üstelik, gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler koymak onlar için çok önemlidir.

diyet2

2 numaralı kişilik ; Sakin ve sabırlı tiplerdir. Telaş hayatlarında yoktur. Kilo vermeleri azaldığında hareketlendirmek gerekir. Kilo vermeleri yavaşladığında vaz geçmezlerse ve ona göre bir diyet uygularsa çok başarılı diyet yaparlar.

diyet3

Popüler kişiler ; Bulundukları her ortamda dikkat çeken, yüksek ses ile konuşan kendine güvenen kişilerdir. Bu tarz insanların diyetlerinde yaşadıkları başlıca sorun, arkadaşları ile bir araya geldiklerinde yenilen yemeklerdir. Genelde hayatları dışarıda ve insanlarla geçtiğinden bu kişiler diyete adepte olmakta zorlanırlar. Bu nedenle dışarıya çıktıkları zaman, menü incelemek ve özel menü talebinde bulunmak, düzenli egzersiz yapmak gereklidir. Arkadaş topluluğu ile birlikte sabah yürüyüşleri bu nedenle çok önemlidir.

diyet4

Mükemmeliyetçiler ; düzenli ve her şeyin mükemmel olması için yaşayan insanlardır. Diyet yaparken yapacakları en ufak hata onların diyeti bırakmasına neden olur.  Diyet içinde motivasyonları sürekli yüksek olmalı ve diyet bozulduğunda tekrar başlamaları gerekir.

İçe dönük kişiler ; iç motivasyonlarını sürekli olarak yüksek tutmak gereklidir. Diyet uygulaması basamaklara ayrılmalı ve her basamakta başarı kazandıklarında ödüllendirilmeleri gerekir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.