Kış için en iyi 10 tatil beldesi
Menu

Kış için en iyi 10 tatil beldesi

Tatil denince genelde insanların aklına yaz ayları gelmektedir. Oysa kış aylarında, keyifli bir tatil geçirme imkanı ve seçenekleri oldukça fazla. İşte, sizin için derlediğimiz kış için en iyi 10 tatil beldesi;

1- Abant : İstanbul’a ve Ankara’ya yakınlığı ile kış aylarının en çok tercih edilen mekanlarından biri olan Abant, doğal güzellikleri ve kaliteli konaklama imkanlarıyla da dikkat çekici olmaya devam ediyor.

2- Davraz: Son yılların gözde tatil beldeelrinden biri olan Davraz, Isparta il sınırları içinde bulunmakta. Kayak tesisleri ve beş yıldızlı konaklama imkanları ile kış tatilcilerinin öncelikli tercihlerinden biri haline gelmiştir.

3- Erciyes: Erciyes dağı, ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Kayseri’nin simgesidir. Kayak tesisleri ve otelleriyle, kış sporları ve tatil için tercih edilen önemli merkezlerimizden biridir.

4- Ilgaz : Mitolojide de önemli bir yeri olan Ilgaz, Kastamonu ilimizde bulunmaktadır. Kış sporları ve tatil için değerlendirebileceğiniz doğal güzellikleriyle de büyüleyen önemli tatil beldelerimizden birisidir.

5- Kartalkaya: İstanbul ve Ankara’ya yakınlığıyla oldukça fazla tatilci çeken Kartalkaya, modern kayak ve konaklama tesisleriyle haftasonu tatillerinin vazgeçilmez yerlerinden biridir.

6- Kaz Dağları: Dinlenmek ve doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyenlerin yer tercihlerinden biri olan kaz dağları, doğal yaşam biçiminden hoşlanan herkesi kendine çağırıyor.

7- Palandöken: Son yılların en önemli kayak ve tatil merkezlerinden biri haline gelen Palandöken, Erzurum ilimizdeki Palandöken dağlarındadır. Uluslararası müsabakalar için yapılan tesisleriyle de kış sporları merkezi haline gelmiştir.

8- Saklıkent: Yaz tatillerinin başkenti Antalya’ya 50 km mesafede olan Saklıkent, yerli ve yabancı turistlerin de oldukça ilgisini çeken bir tatil beldemizdir. Kış sporlarının yapılmasına imkan veren tesisleri ve konaklama imkanlarıyla her yıl tatilcileri kendine çekiyor.

9- Sarıkamış: Kayak sporlarıyla ilgilenen herkese kucak açan Sarıkamış, konaklama ve tesis olanaklarıyla kış tatilcilerinin tercihlerinden biri olmaya devam edecek.

10- Uludağ: Bursa ilimizle özdeşleşen Uludağ, ülkemizin en önemli kayak ve tatil merkezlerinin başında gelmeye devam etmektedir. Kayak ve konaklama olanaklarıyla oldukça geniş bir kapasiteye sahip olan Uludağ, her yıl tatilcilerin akınına uğramaya devam ediyor.

 

 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.