Kilo vermeye destek olan kırmızı meyve ve sebzeler
Menu

Kilo vermeye destek olan kırmızı meyve ve sebzeler

kırmızı meyveler

Kırmızı meyve ve sebzelerin yararları hakkında pek çok yazı paylaştık. İçerdikleri likopen ve flavonoidler  sayesin de vücudumuzda saymakla bitmeyen yararları var. Kanser başta olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde bize çok yardımcı olan kırmızı sebze ve meyveler, diyet yapıyorsanız en büyük yardımcınızdır. Daha sağlıklı ve hızlı kilo vermek istiyorsanız diyetinizde olması gereken kırmızı meyve ve sebzeler ;

domates

Domates ; İçinde bol miktarda bulunan likopen sayesinde domates, tokluk yaratır. Bunun nedeni, iştah yaratan hormonları likopenin baskılamasıdır.

Nar ; nar kilo kontrolünü direk yapan tek meyvedir. Hormonların hepsini dengeleyerek, kilo alımını engeller.

kırmızı üzüzm

Kırmızı üzüm ; Bol C vitamini ve likopen içeren kırmızı üzüm, kanda ki kolesterolü dengeler. Kalp sağlığını korur. Kırmızı üzüm, iyi bir antioksidandır bu nedenle diyetlerde vücudun temizlenmesini sağlayarak destek verir.

Kırmızı biber ; Kırmızı biberin özellikle acısı, vücudun ısısını arttırır. Böylece yakılan ve kaybedilen kalori miktarını arttırır.

kiraz

Kiraz ve Çilek ; Bağırsakların çalışmasına yardımcı oluyor ve kilo vermenizi kolaylaştırıyor.Çilek ayrıca sindirim sistemini hızlandırır.

Kırmızı pancar ; Bol lifli bir gıda olan kırmızı pancar, metabolizmayı tok tutar. Demir, kalsiyum ve C vitamini deposu olduğundan diyetlerde kaybedilen vitaminleri geri verir, kemikleri kuvvetlendirir.

elma

Elma ; kan şekerini düzenleyen elma, hazmı kolaylaştırır ve lifli yapısı ile tok tutar.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.