Kilo vermenin püf noktaları nelerdir
Menu

Kilo vermenin püf noktaları nelerdir

kilo vermenin kuralları

Fazla kilolar pek çoğumuzun en büyük derdidir. Pek çok insan, kilo vermek amaçlı diyetler yapar. Fakat, özel hayatınızda yapacağınız birkaç ufak değişiklik ile kilo vermek çok kolaylaşabilir. İşte, kilo vermek için öneriler;

kilo vermek

Protein tüketimine özen gösterin çünkü proteinler hızla acıkmanızı engellerler. Bu nedenle öğünlerinizde mutlaka protein olmalıdır. Tavuk eti, kırmızı et veya baklagillerde bol miktarda protein vardır.

Öğünlerin mümkün olduğunca az ve sık olmasına gayret gösterin. Öğünlerin arasına 3 saat koyulduğunda yani her 3 saatte bir yemek yenildiğinde kilo vermeniz kolaylaşır. Saat kontrolü ile yerseniz, daha sonraki öğünlerde fazla acıkmazsınız.

Öğünlerde bol sebze tüketmeye özen gösterin. Bol lifli ve vitamin değeri olan sebzelerin bu değerlerini kaybetmemek için mümkün olduğunca buharda haşlayarak tüketmeye özen gösterin. Hatta sebzeleri haşlayıp, yoğurt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

Yapılan araştırmalarda çok acıktığınızda aslında çok susamış olabilirsiniz. Bu nedenle, çok acıktığınızda hemen 1 bardak su için ve 5-10 dakika kadar bekleyin. Acıkma hissiniz azalıyorsa susamışsınız demektir. Günde 1.5-2 litre kadar su içmek sizi tok tutacaktır ve toksinlerinizden arınırsınız.

İçinde tatlandırıcı olan ürünler size çok cazip gelse de bir süre sonra acıkmanıza neden olacaktır. Bu nedenle, ligth ürünlerden uzak durun.

Dışarıda yemek yeme alışkanlığınızdan vazgeçin. Dışarıda yediğiniz yemeklerin içinde ki yağ oranlarını kontrol edemezsiniz. Hafif zannettiğiniz yemekler bol kalorili olabilir. Eğer, çalışıyorsanız mutlaka evden kendinize yemek hazırlayın.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.