Kilo aldıran diyet yiyecekler
Menu

Kilo aldıran diyet yiyecekler

diyetbaş

Diyet yaparken, fazlası ile diyet ürünlere yöneliriz. Fakat, bu ürünlerin içindeki fazla yağ ve katkı maddeleri sayesinde farkında olmadan kilo alırız. Uzmanlar, şiddetle diyet ürünlerden uzak durulması gerektiğini söylüyorlar. İşte kilo aldıran bazı diyet yiyecekler ;

salata sos

Yağsız salata sosları ; Saltanız daha lezzetli olsun ama kilo aldırmasın düşüncesiyle alınan salata sosları tam tersi kilo aldırıyor. Salatanızda olan bazı sebzeler, yağ ile birlikte alınmazsa, bağırsaklarda emilimi yapılamıyor. Böylece kendinizi daha fazla aç hissetmenize neden oluyor. Bu nedenle sızma zeytinyağı ve baharatla salatanızı yemeniz gerekiyor.

diyet gazlı içecek

Diyet gazlı içecekler ; Tamam içinde diğer gazlı içeceklere göre şeker yok fakat, yapılan araştırmalar bu içeceklerin bel bölgesinde yağlanmaya neden olduğu ortaya çıkmıştır.

meyveli hazır yoğurtlar

Meyveli diyet yoğurtlar ; Bu yoğurtlar kalsiyum ve protein açısından zengin olsalarda şeker ve ekstra yağ barındırıyor. Bu nedenle basen ve göbekte yağlanma yapıyorlar.

diyet kurabiye ve bisküviler

Diyet kurabiye ve bisküviler ; Şekersizler fakat diğer kurabiye ve bisküvilere nazaran yağ oranları yüksektir. Bu nedenle kullanılmamalıdır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.