Kendinizi nasıl hipnotize edersiniz
Menu

Kendinizi nasıl hipnotize edersiniz

hipnoz

Hipnoz, herhangi bir konuya çok yüksek derecede konsantre olmak, bu konuda talimatları yerine getirme arzusu şeklinde tanımlanabilir. Obezite sorunlarında, sigarayı bırakma, duygusal gerilimler ve tıbbi bazı durumlarda işe yarayabilmektedir. Peki, kendinizi nasıl hipnotize edersiniz? İşte cevabı;

hipnoz uygulaması

Her iki gözünüzü de kapatıp düşüncelerinizden sıyrılmayı denemelisiniz. İlk başta düşünmemenin zorluğunu hissedeceksiniz ve aklınızda sürekli düşünceler dolaşıp duracaktır. Düşüncelerinizi topladığınızda düşüncelerinizin aklınızdan çıkıp gittiğini göreceksiniz. Bundan sonra parmaklarınızdaki basıncı hissedin. Basıncın dokunulan, bir rengi olan ve şekli olan bir şey olduğunu düşünün. Akabinde şekillendirdiğiniz basıncın vücudunuzdan ayrılıp uzaklaştığını hayal edin. Bu süreçte düşüncelerinizde bir sis hayal edebilirsiniz ki bu sizin gerginliğinizi azaltacaktır. Sonrasında yavaşça vücudunuzun bütün bölümlerini tamamen serbest kılın. Hem vücudunuz hem de düşüncelerinizin bir anda serbest kaldığınız hissedeceksiniz.

hipnotizma

Ağır ve yavaşça derin nefesler alıp verin. Nefesinizi verirken vücudunuzda olan gerginliğin kara bir bulutla sizden uzaklaştığınız düşünün. Nefesinizi alırken de aldığınız oksijenin hayat ve enerjiyle dolu bir şekilde güç olarak size döndüğünü hayal edin. Artık tamamen sakinleşmiş haldesiniz. Artık kendinize 10’dan geriye doğru sayacağınızı söyleyin. Saydığınız her sayıyı zihninizde iyice resmedin. Sayıları dilediğiniz gibi büyük küçük formlarda, altın ya da aklınıza gelen başka bir şekilde de resmedebilirsiniz. Geriye sayarken her sayıdan sonra kendi iç dünyanıza girmeye başlayacaksınız.

kendinizi hipnotize etmek

Artık sizi etkileyen sorunu çözmenin zamanı geldi. Kendinizle konuşmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz kadar sorununuzla ilgili olumlu cümleler kurarak kendinizle konuşabilirsiniz. İç dünyanız kesinlikle olumsuz cümleleri umursamaz. Yeterince sorununuzla ilgili konuştuktan sonra 0’dan 10’a kadar sayacağınızı belirtin. Sayı saymayı tamamlamaya yakın normal halinize yavaşça geçmeye başlayacaksınız. Bu sayma işlemini de öncekinde olduğu gibi detaylı bir şekilde resimleyerek düşünün.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.