Kendini hayvanlara adayan insanlar
Menu

Kendini hayvanlara adayan insanlar

hayvan uzmanları

Bazı insanlar hayvanlar ile uzun süren bağlar kurarlar. Uzun süren araştırmalar bu insanlar sayesinde ilerlemiş ve hayvanlar hakkında pek çok şeyi öğrenmemizi sağlamıştır. Fakat, listede olan bazı insanlar hayatlarını onlara adasalar da ölüm nedenleri gene hayvanlar olmuştur. İşte, ömrünü hayvanlara adayan insanlar ;

kevin richardson

Kevin Richardson ;

Kevin Richardson, aslanlar ile bir ömür geçirmiştir. Pek çok videosunu izlediğinizde Kevin aslanlar ile yerlerde yuvarlanır, oyun oynar ve onlarla yemek yer. Hatta bu videolarda şaşkınlık ve korku duyarsınız. Hayvanlar aleminin bu güçlü üyeleri Kevin’ı kendi ırkından kabul etmektedir. Başka insanların onlara yaklaşmasına izin vermeyen Kevin Richardson’un kitabını ve videolarını mutlaka seyretmelisiniz.

jane goodall

Jane Goodall ;

Cambridge Üniversitesi Jane Goodal’ı şempanzeleri araştırmak için görevlendirmiştir. Goodall yaklaşık ömrünün 45 yılını bu hayvanlara adamıştır. Bugün onlar hakkında ne biliyorsak aslında Jane Goodall’a borçluyuz. Hayatı pek çok filme esin kaynağı olan bu kadın barış elçisi olarak BM’de çalışmıştır.

lawrence anthony

Lawrence Anthony, Fil adam ;

2003 yılında Bağdat hayvanat bahçesinde olan hayvanları kurtarmak için  Irak’a giden Lawrence Anthony, bu tarihte tanınmaya başlanmıştır. Güney Afrika’da hayatı boyunca filleri korumak için pek çok çalışması vardır. Afrika filleri üzerindeki travmaları tedavi etmek ve onların sağlığı, korunmaları için çalışmıştır. 3 kitap ve binlerce televizyon belgeseli çeken bu adam dünyada fil adam olarak tanınır. 2012 yılında hayatını kaybetmiştir.

steve ırwın

Steve Irwin ;

Tüm hayatı boyunca hayvan belgeseli çeken ve ağırlıklı olarak timsahları inceleyen İrwin,  Timsah avcısı olarak ünlenmiştir. Her zaman tehlikede olan hayvanlar için kampanyalar düzenlemiş, doğal hayatı korumaya yönelik çalışmıştır. Bu konuda binlerce insanı doğaya ve hayvanlara yardım için hareketlendirmiştir. 2006 yılında bir vatozun iğnesinin kalbine girmesi ile hayatını kaybetmiştir.

cesar millan

Cesar Millan ;

Cesar Millan kendini köpeklere adamış olan bir kişidir. Ona göre, köpekler egzersiz, disiplin ve sevgi ile eğitilmelidir. O vücut dili ile sahiplerinin köpekleri yönlendirebileceğini söylemektedir. Dünyada pek çok uzman onun metotlarını beğenmemekte ve eleştirmektedir. Fakat, o köpekler ile olan dostluğundan ve eğitiminden para kazanmamaktadır. Pek çok kitabı, DVD’si ve ekipman, oyuncakları vardır. Eğitim setleri ve oyuncaklarından para kazanmaktadır.

grizzly adam

Grizzly Man ;

Katma, National Park içinde ayılar ile tam 13 yıl yaşayan Timothy Treadwell, hayvanları korumaya almak için çalışmıştır. Kuzey Amerika ayıları için çalışan bu adam ve kız arkadaşı ölü bulunmuştur. Kısmen ayılar tarafından parçalanan cesetleri araştırılmıştır. Bugün hala komplo teorileri üretilmektedir. Pek çok park görevlisi sorguya alınsa da bedenlerinde kurşun izi bulunamamıştır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.