Menu

Keçi sütünün faydaları

keçi baş

Doğal bir ilaç olarak kabul edilen keçi sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Avrupa’da bu nedenle  dikkat çeken ve çok yüksek fiyatlara satılan keçi sütünün faydaları ;

keçi

Keçi sütünün içindeki kalsiyum oranı normal sütten yaklaşık 4 kat daha fazladır. Bu nedenle kemik yapısına faydası saymakla bitmiyor. Anne sütüne çok yakındır. hemen hemen aynı oranlarda kalsiyum, magnezyum ve vitamin içerir bu nedenle bebeklere rahatlıkla içirilebilir.

keçi2

Keçi sütü zengin bir selenyum kaynağıdır. Selenyum, kansere karşı korunmada çok faydalı olduğundan kanser engelleyicidir. Bağırsaklarda zararlı bakterilerin oluşmasını engeller ve yararlı bakterileri çoğaltır. Bu nedenle kolon kanserine karşı koruyucudur.

keçi3

Hazmı kolaylaştırdığından, hazım sorunu olanlara önerilir. Düzenli içilirse astım, sindirim ve egzamaya iyi gelmektedir. Ayrıca, varis tedavisinde Avrupa’da önerilir. Protein alerjisi olanlar koyun ve inek sütü içemez fakat keçi sütü içebilirler.

keçi4

Keçi sütü içinde bulunan yağ asitleri nedeniyle, iltihaplanmayı önler. Cilt yapısında olan bozuklukları tedavi eder. Ayrıca keçi sütünden yapılan sabunlar, ciltte gözenekleri sıkıştırır ve siyah noktaları temizler.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.