Menu

Aniden kaybolan kitleler

kaybolan insanlar

Tarih boyunca kitlesel olarak insanların kaybolması sıklıkla yaşanılan bir durumdur. İnsanların neden kayboldukları ve nerede oldukları konusunda hiçbir iz bulunamamıştır. Üzerinde çok araştırma yapılan ve bulunamayan bu insanlar hep soru işareti olarak aklımızda kalacaklardır. İşte, kayıp kitleler ;

7. koloni kaybı

Roanoke Kolonisi ;

Roanoke kolonisi, 1587 yılında İngiltere’den Kuzey Carolina sahiline yerleşmiştir. 115 yerleşimci, yeni bir hayat kurmak amaçlı olarak bu bölgeye ilk yerleşen insanlar olacaktır. Grubun lideri olan John White, Koloniyi orada bırakarak İngiltere’ye son eksiklikler için geri döndü. Fakat, İngiltere ve İspanya arasında olan savaş nedeni ile ancak 3 yıl sonra geriye dönebildi. Ortada tek bir insan bile yoktu. Tüm araştırmalara hiçbir çözüm sunmadı sanki insanlar buhar olup kaybolmuştu. Bu gününe kadar ne olduğu konusunda tek bir kişinin bile bilgisi olmamıştır.

mary celeste

Mary Celeste gemisi ;

1872 yılının Aralık ayında Mary Celeste gemisi Azorların 400 kilometre uzağında görülmüştür. Gemi bu tarihten sonra bulunamamıştır. Gemi, bulunduğunda boş bir vaziyette sürüklenmektedir. İçeride yemeklerin ve tedarikin hiç bozulmamış şekilde olduğu fakat insanların buharlaşıp uçtuğu görülmüştür. Tek bir kan, boğuşma izine rastlanmamıştır. Gemi kaptanı, mürettabatı ve özel misafirleri olan Benjamin Briggs, eşi ve kızı bu olayda kaybolmuştur.

uss cyclops

USS Cyclops gemisi ;

Cyclops gemisi, 1918 yılında ABD ve Brezilya arasında yük taşımak için 309 kişi ile hareket etti. Bir daha görülemedi. Gemi içinde ağır bir yük vardı. Bazıları bu yük ile sulara gömüldüğünü söylese de gemiye hala ne olduğu konusunda kimsenin bilgisi yoktur.

verde köyü

Hoer Verde Köyü ;

Brezilya’da 600 kişilik bir kasaba olan bu alan 1923 yılında köyün yakınlarından geçen birinin fark etmesiyle ortaya çıktı. Yetkililer çağrıldı ve kasaba sakinlerinin bir iz bırakmadan kayboldukları ortaya çıktı. Bir evde bulunan Kurtuluş yoktur notu kafaları çok daha karıştırdı. Bu kasaba sakinlerine ne olduğu konusu halan çözümlenememiştir.

ınuit köyü

Lake Anjikuni Inuit Köyü ;

Bir balıkçı köyü olan Anjikuni gölü etrafına yerleşen yaklaşık 2 bin kişi 1930 yılı Kasım ayında kayboldular. Joe Labelle isimli avcı köye uğradığında kimseyi bulamayınca ortaya çıkan bu olay çok şaşırtıcıdır. Yiyecekler, silahlar hatta tüm kıyafetler yerindeydi. Kanada Kraliyet Atlı Polisi birkaç gün önce gökyüzünde garip ışıklı nesneler görmüş ve rapor etmişti. Bugüne kadar ne olduğu asla bilinemedi ve ispatlanamadı.

nina

Nina gemisi ;

50 metrelik okyanus yarışçısı olan tekne, 2013 yılında Avustralya ve Yeni Zellanda arasında kayboldu. İçinde teknenin sahibi olan David Dyche ve eşi, oğlu ile 4 mürettebat bulunan tekneden bir daha haber alınamamıştır. 2013 yılından bugüne kadar aranan tekneye ne olduğu konusunda kimsenin bir bilgisi yoktur.

malezya uçağı

Malezya 370 numaralı Uçuş ;

8 Mart 2014 yılında Malezya hava yolları Uçağı Pekin’e giderken kayboldu. Uçakta, 227 yolcu ve 12 mürettebat vardı. Uçak katlıktan tam 45 dakika kadar sonra temas kaybedildi. Malakka Boğazında olan Pulau Perak adası kaydedilen son noktadır. Uçağın Hint Okyanusuna gömüldüğü tek fikirdir. Bugüne kadar yapılan aramalar ile uçak hala bulunamamıştır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.