Kadın rolü oynayan ünlü aktörler
Menu

Kadın rolü oynayan ünlü aktörler

kadın rolü oynayan aktörler

Oyunlarda, filmlerde kadın rolü oynamak erkekler arasında hayli yaygın bir uygulamadır. Pek çok kadın erkek rolü oynayabildiği gibi pek çok erkek kadın rolü oynayarak kalbimizi fethetmiştir. Bazı aktörler kadın rolleri ile herkese meydan okumuşlardır. İşte, kadın rolü oynayan aktörler ;

dustin hoffman

Dustin Hoffman – Tootsie ;

1982 yılı yapımı olan filmde, Dustin Hoffman, çalışmak zorunda olan fakat iş bulamayan bir aktörü canlandırıyor. O bir kadın kılığına girerek bir rol için seçmelere gider. Kadın olarak, erkek halinden çok daha başarılı olur. Film, Akademi Ödüllerinde toplam 10 ödül aldı. Tootsie, tüm zamanların en komik ve başarılı filmi seçildi. Bu film ile Hoffman, tüm sinema dünyasına rolü ile resmen meydan okumuştur.

rupert everett

Rupert Everett – St Trinian ;

İngiltere’de Rupert Everett, yatılı bir okul müdiresini canlandırdığı film ile çok başarılı olmuştur. Bu bir seri filmdi ve Everett’in oynadığı rol ile inanılmaz ilgi çekti. Filmde aktör gerçekten de çok başarılı bulunmuştur.

john travolta

John Travolta – Hairspray ;

Hairspray aslında bir müzikaldir. 1988 yılında Broadway versiyonunda pek çok erkek kadın rolü oynamıştır. Travolta’nın daha önce müzikal tecrübesi olduğundan direk olarak bu role seçilmiştir. Rolde çok başarılı olsa da film beklenen ilgiyi çok görmemiştir.

martin lawrence

Martin Lawrence- Vay Anam Vay ;

Bir FBI ajanının Big Mama isimli bir kadının kılığına girerek kaçan bir mahkumu aramasını anlatan bu komedi filminde, Martin Lawrence kadın rolü oynamaktadır. Film içinde ki makyajın kusursuzluğu ve Lawrence’nin oyunculuğu taktire şayandır.

robin williams

Robin Williams- Bayan Doubtfire ;

1993 yılında çevrilen film, en iyi makyaj dalında Akademi Ödülü almıştır. Filmde Robin Williams, boşanma sürecinde olan bir babanın çocuklarını görmek için kadın bakıcı kılığında eşinin evinde çalışmasını anlatır. Nisan 2014 yılında filmin devamı niteliğinde yeni bir çekim süreci başlamaktadır. Robin Williams bu filmle, devleşmiştir.

adam sandler

Adam Sandler – Jack ve Jill ;

2011 yılı filmi olan Jack ve Jill, 32. Ahududu Ödülleri yani en kötü filmler ödüllerinde her kategoride kazanan film olmuştur. Film, tüm zamanların en kötü filmi olsa da Adam Sandler’in kadın formu çok hoş ve güzeldir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.