James Bond filmlerinin havalı arabaları
Menu

James Bond filmlerinin havalı arabaları

james bond filmlerindeki en havalı arabalar

James Bond filmleri çekilmeye başladığı ilk filminden başlayarak her zaman farklılığını ortaya koydu. James Bond’un kullandığı saatleri, giydiği elbiseleri ve özellikle filmlerde kullandığı arabaları birer efsane haline geldi.Bizde filmlerde kullanılan bazı arabaları sizlere hatırlatalım istedik. İşte, James Bond filmlerinin havalı arabalarından bazıları;

amc matador coupe

AMC Matador Coupe: “Altın tabancalı adam” filminde kullanılan bu vasat görünümlü coupe, 1971-1978 yılları arasında Amerikan Motors tarafından üretildi. Maksimum saatte 125 km sürati olan bu araba, diğer filmlerdeki arabalar kadar hızlı değildi. Ama yüne de 1970 NASCAR yarışları için yeterli hıza sahipti.

aston martin dbs v12

Aston Martin DBS V12: “Casino Royale” filminde kullanılan bu araba, saatte 191 km hız yapma ve 4,3 saniyede 60 km sürate ulaşabilme imkanına sahiptir. Filmde James Bond’un hayatını kurtaran, bir defibrilatör ve panzehir özellikli acil sağlık kiti ile donatılmıştı.

aston martin v12 vanquish

Aston Martin V12 Vanquish: “Başka bir gün öl” filminde James Bond’un kullandığı bu araba ise saatte 200 km yapmaktaydı. Filmde görünmezlik modu ile dikkatimizi çeken bu otomobil, Aston Martin’in 12 yıl boyunca en hızlı arabası oldu.

aston martin v8 vantage

Aston Martin V8 Vantage Volante: 1977 yapımı “günışığında suikast” filminde kullanılan bu Aston Martin model araba ise, saatte 170 km hız yapabilmekteydi. İlk kez üretildiğinde 60 km sürate 5,3 saniyede ulaşması nedeniyle dünyanın en hızlı arabası ünvanını almıştır.

bentley mark vı

Bentley Mark VI: “Ay Harekatı” filminde kullanılan bu otomobil, II.Dünya savaşından sonra Bentley tarafından yapılan ilk lüks araba olmuştur. Bu arabanın karoseri bütünüyle Rolls Royce fabrikasında yapıldı ve olduğu gibi onun özellikleri taşıdı.

bmw 750il

BMW 750iL: “Yarın asla ölme” filminin unutulmaz arabası olan BMW 750iL, çok yüksek teknik özelliklere sahip İngiliz arabalarının dışında, Almanların ürettiği bir araba olması ile öne çıkmaktadır.

ferrari f355 gts

Ferrari F355 GTS: İngiliz marka arabaların dışında kullanılan bir diğer araba da İtalyan Ferrari F355 GTS oldu. “Altın Göz” filminde kullanılan bu otomobil saatte 183 km hız yapabilmekteydi. Filmde Monte Carlo’nun dağ yollarında Bond Kızı ile yaptığı yarışla hafızalarımızdaki yerini almıştı.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.