İş görüşmelerinde sorulmayacak sorular
Menu

İş görüşmelerinde sorulmayacak sorular

görüşme baş

İş görüşmelerinde dikkatli davranmak ve ilk intibaa çok önemlidir. Karşınızda ticaretle uğraşan profesyonel bir patron veya deneyimli bir insan kaynakları müdürü olabilir. Unutmayın, onlar yüzlerce insanla muatap olup, davranış ve söylemlerinizi çok iyi tahlil yaparlar. İş görüşmelerinde asla sorulmayacak sorular hakkında bir liste yapalım dedik ;

görüşme 1

Mülakat içinde ücret sormak. Bu hatayı asla yapmayın. Bırakın karşınızdaki kişi size ücret hakkında bilgi versin. Siz bu soru ile  ücret bana yetersiz gelirse bu görüşmeyi yapmayalım demiş olursunuz. Direk eksi puan alırsınız. Çünkü, firmalar mülakata ve özelliklerinize göre ücreti arttırabilirler bunu unutmayın.

görüşme2

İşe hemen başlayabilirmisiniz? Diğer işten yeni ayrıldım biraz tatil yapayım.Bu psikolojik ve bedensel olarak yorgunluğunuzu, stres altında olduğunuzu gösterir. Bu nedenle asla kullanmayın.

görüşme3

Bana başka bir pozisyon verebilirmisiniz? Bu verilen işi ve görevleri beğenmediğinizi gösterir. Kendinize güveniyorsanız bunu direk söylemek yerine istediğiniz pozisyon için özelliklerinizi anlatın. Bırakın karşınızdaki size önersin.

görüşme4

İş saatleri çok uzuyormu? Ben mesai saatleri dışında asla çalışmam demektir. Bunu yapmayın.

iş mülakatı

Eski iş yerimde haklarımı alamadım. Asla eski çalıştığınız yeri karalamayın ve kötülemeyin. Karşınızda ki kişi sizin aynı şeyi kendi firması için de yapabileceğinizi düşünür.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.