İntihar eden 5 ünlü yazar
Menu

İntihar eden 5 ünlü yazar

intihar etmek

Bazen hayat hepimize zor gelse de hayat yaşanmaya değerdir. Kariyerlerinin doruğunda olan ünlü yazarlardan bazıları girdikleri bunalımdan çıkmamış ve hayatına son vermiştir. İşte, intihar eden 5 ünlü yazar ;

kack landon

Jack London ; Amerika’da yazdığı eserler ile müthiş bir servet yaratan yazar Vahşetin Çağrısı, Martin Eden, Demir Ökçe, Beyaz Diş gibi 50 civarında kitap yazmıştır. Ayrıca uzun yıllar gazetecilik yapmıştır. 1916 yılında evinde ölü olarak bulunmuştur. Üremiden kaynaklanan ağrıları nedeni ile fazla morfin aldığı düşünülmektedir.

MUST CREDIT SEE BELOW lameyer_00004-high-res.tiff

Sylvia Plath ; 1932 yılında Massachusetts’de doğmuştur. Doğuştan manik depresif hastasıdır. 1950 yılında kolej öğrencisiyken intihara teşebbüs etmiş fakat kurtarılarak bir hastaneye yatırılmıştır. 1955 yılında Cambridge Üniversitesine gitmiştir. 1956 yılında Ted Hughes ile evlenmiş ve Boston’a taşınmıştır. Bu arada yazdığı şiir ve yazılar yüzünden çok tanınmış bir yazar olmuştur. 1963 yılında evinde başını ocağa sokarak intihar etmiştir. Daha 30 yaşında olan yazar geride pek çok eser bırakmıştır.

edgar allan

Edgar Allan Poe ; Amerika’nın ilk ve gerçek yazarı kabul edilir. Korku ve gerilim türünde kısa hikayeler yazan yazar yaşadığı dönemde çok taktir edilmemiştir. 1849 yılında sebebi bilinmeyen bir şekilde ölmüştür. Pek çok kişi onun intihar ettiğini söylemiştir. Yapı olarak depresif ve içine kapalı olan yazarın pek çok öyküsü film haline getirilmiştir.

virginias wolf

Virginia Woolf ; Perde Arası isimli romanını yazarken, yeteneğini kaybettiğini düşünen ve strese giren yazar, zamanla depresyon geçirmiştir. 1941 yılında evlerinin yakınında olan Ouse nehrine ceplerine taş doldurarak kendini atmış ve intihar etmiştir. Geride eşine ve kardeşine iki mektup bırakarak onları ne kadar sevdiğini anlatmıştır.

ernest hemigway

Ernest Hemingway ; Liseden sonra okumak gazetede muhabir olarak çalışmayı tercih etmiştir. 1917 yılında 1. Dünya savaşında ambulans şöförü olarak askere gitti ve patlayan bir top nedeniyle ağır yaralandı. Hastanede tedavi görürken Silahlara Veda romanını yazdı. 1940 yılında Çanlar Kimin İçin Çalıyor ile dünyanın en iyi yazarları arasına girdi. 1952 yılında Yaşlı Adam ve Deniz romanında insan yaşamının dengesi hakkında yazmıştır. 1961 yılında av tüfeği ile intihar etmiştir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.