İnsan vücudunun şaşırtan yönleri
Menu

İnsan vücudunun şaşırtan yönleri

baş

İnsan vücudu çok iyi çalışan bir makinedir.Fakat, enteresan ve şaşırtıcı yönleri vardır. İşte, insan vücudunun şaşırtan yönleri ;

apirin

İnsan vücudu salisilik asit üretmektedir. Salisilik asit, aspirinin ana etken maddesidir. Meyve ve sebzelerdeki, benzoik asit salisilik asite çevrilmektedir.

cinsellik

Erkekler, orgazm sonrası vücutta ağrı, baş ağrısı ve hapşırma yaşayabilirler. Bunun nedeni, orgazm sırasında sinir sisteminin tam kapasite çalışmasıdır.

diller

Bütün insanların dili, parmak izi gibi farklıdır.

Woman Sleeping

Sabahları yataktan kalktığınızda, boyunuz 1.5-2 cm. kadar daha uzundur. Bunun nedeni uyku sırasında disklerin açılması ve içindeki sıvının yenilenmesidir. Gün içinde ayakta kaldığınızda diskler sıkışır ve boy eski haline döner.

mide

Mide, kendini sindirmemek için 3 günde 1 yenilenmektedir.  Mide asitleri, çok kuvvetlidir. Mide mukozası sayesinde mideye zarar vermemektedir. Fakat, 3 gün içinde mide mukozası yenilenmezse, midemiz kendini sindirmektedir.

sarışın

Yapılan araştırmalarda, sarışınların saç köklerinin daha fazla olduğu ortaya çıkmıştır. Yaklaşık, 140 bin kök, sarışınlar da bulunur. En az saç kökü ise kızıllarındır. Yaklaşık 86 bin kök vardır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.