Menu

İnanılmaz 5 melez hayvan

hybrid pheasant

Bilim insanları sürekli olarak farklı türler geliştirmek için aynı familyadan bazı hayvanları çiftleştiriyor, onlardan farklı görünümlü melez bir ırk meydana getiriyorlar. Sizler için bazı melez hayvanları derlemeye çalıştık işte, inanılmaz 5 melez hayvan; 

cama

Cama: Bir deve ve bir lama ürünü olan bu melez hayvan, 1995 yılında dünyaya gelmiştir. O tarihten bu güne kadarki türünün tek örneğidir.

grizzly polar

Boz Kutup Ayısı: 2006 yılında vurularak öldürülen bu kutup ayısının melez olduğu DNA testiyle doğrulandı. Boz ayı ile kutup ayısının çiftleşmesiyle ürediği tespit edilmiştir.

hybrid pheasant

Melez Sülün: Erkek Altın sülün ile dişi Amherst sülünden üreyen bu sülün türü, her ikisinden geçen müthiş renkleriyle birlikte ortaya çıkmış.

liger

Liger: Erkek bir aslan ( Lion ) ile dişi bir kaplan’ın ( tiger ) çiftleşmesinden üremiştir. Liger adı verilen bu melez hayvan, dağınık çizgili dev bir aslana benzemektedir.

zebroid

Zebroid: Bu melez hayvan da bir zebra ve bir at birlikteliğinden meydana gelmiştir. Zebra ile katırın, eşek ile zebra da çiftleştirilebilmekte ve farklı melezler elde edilebilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.