İlk buluşmada yapılmaması gerekenler
Menu

İlk buluşmada yapılmaması gerekenler

Bir kadın ve bir erkeğin ilk buluşmada yapmaması gereken şeyler vardır. İşte karşınızdaki insanın ilk buluşmada yanlış anlayacağı olaylar ;

Geç kalmak ; Bir insanla ilk buluşmanıza geç giderseniz karşınızdaki kişi yeterince önemsenmediğini düşünecek ve bir sürü soru işareti oluşacaktır.  Bu nedenle trafiği hesaplayın, evden normalden daha erken çıkın, işinizi şansa bırakmayın.

Çok alkol almayın ; Mümkünse o gece içmeyin. Heyecanın etkisi ile sarhoş olabilirsiniz. Masada bulunan partnerinize hoş olmayan durumlar yaşatabilirsiniz. Mideniz bulanabilir, başınız dönebilir gecenizi zehir etmeyin.

Eski ilişkinizden bahsetmeyin ; Asla bu hatayı yapmayın. Karşınızdaki insana eski ilişkinizden ve yaşadıklarınızdan ilk gece bahsetmeyin. Zaman içinde bazı detayları aktarabilirsiniz ama ilk buluşmada asla yapmayın.

Kendinizden çok bahsetmeyin ; Sohbet esnasında kendinizden çok bahsetmeyin. Karşınızdaki insanı sıkabilirsiniz. Bu nedenle onu dinleyin onun da sizi dinlediğine emin olun.

Cep telefonu ile mesajlaşmayın ; Masa da yemek yerken ya da sohbet ederken asla cep telefonu ile mesajlaşmayın. Bu karşınızdaki insana ilginizin olmadığını ve ondan hoşlanmadığınız sonucuna gelir. Üstelik görgü kurallarına da hiç uygun değildir.

Hesap ödemek ; Kim ne derse desin kadınlara hesap ödetilmez hele ki ilk buluşmada asla. Bu nedenle ilk buluşmanızda erkek olarak hesabı ödeyin ve cimri olmadığınızı ortaya koyun.

Doğru yemek siparişi verin ; Bol soslu ve zor yemeklerden uzak durun. Örneğin spagetti siparişi vermeyin. Her yeriniz sos ve yağ olmasın. Karşınızdakine rahatsız bir görünüm de yaratacaksınızdır. Bu nedenle bıçakla rahat kesilen yemekleri tercih edin.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.