İlk buluşma tüyoları
Menu

İlk buluşma tüyoları

Bad Date

İlk buluşmalar bazen sıkıntılı geçebilir hatta bir kabusa dönebilir. Hiç tanımadığınız bir insanla geçireceğiniz saatler, sizin kendi içinizdeki çekinceler nedeni ile kötüye gidebilir. İlk buluşmaların başlıca sorunu sohbet edecek veya konuşacak bir şeyler bulamamaktır.

ilk buluşma1

İlk  defa buluşacağınız bir insanla bir araya geldiğinizde ne yapmalısınız? Sessiz kalmak yerine ona pek çok soru sorabilir hatta bu sorular ile onu hızlıca tanıyabilirsiniz. İşte ilk buluşma tüyoları ;

ilk2

En çok sevdiği ve seyrettiği TV programları, filmleri sorabilirsiniz. Böylece karşınızda ki kişinin duygusallığını, dünyaya bakışını öğrenirsiniz. İzledikleri, dinledikleri ile sizinkileri karşılaştırın. Belki de birbirinize benziyorsunuz?

ilk3

Ne iş yapıyorsun ve yaptığın işi seviyor musun? Bu tarz bir soru ile hoşlandıkları, arkadaşları ve işi hakkında bilgi alırken onun nelere kızdığı, neyden mutlu olduğu ve nasıl mutlu olduğunu anlarsınız. İş hayatında ki tavırlar gerçek kişiliğini ortaya çıkaracaktır. İş hayatı özel hayatı da bağlamaktadır.

ilk4

En önemli soru olan hayallerini sorun. Bir insanın hayalleri onun gerçek kişiliğini ortaya koyar. Hayalleri olan insanlar, hayata daha pozitif bakarlar ve umut taşırlar. Ne kadar çılgın olursa olsun hayal kurmak her sağlıklı insanda olmalıdır. Hatta ona kendi hayallerinizi de mutlaka anlatın.

ilk5

En çok utandığın anı nedir? Bu soru ile en mahrem anıları anlatmasını istemiyorsunuz. Sadece eğlenmek ve keyif almak için sorulan bu soru eğlenceli bir sohbet etmenin kapısını aralayacaktır. Eğlenceli sohbetler, karşınızda ki insanın ruh halini yansıtır. Mutlu mu? Kızgın mı? Onu tanımanıza yardımcı olacaktır.

Mümkün olduğunca konuşurken gülümseyin ve neşeli olmaya çalışın. Bu arada karşınızda ki insana eski ilişkilerinizde ki hataları çok detaya girmeden anlatın. Bu konuşmanın yararı, sizin beklentilerinizi anlamasıdır. Böylece kalbiniz kırılmadan baştan bazı şeyler ortaya çıkacaktır.
3 Comments
  1. Anonim Cevapla
  2. sendogan yoruk Cevapla
  3. eray Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.