İlişkiyi bitiren alışkanlıklar
Menu

İlişkiyi bitiren alışkanlıklar

mutlu baş

Güzel bir ilişkiniz var fakat aranızda ki çeşitli sorunları çözemiyorsanız belirli alışkanlıklarınızı değiştirmek gerekebilir. Bazı hareket ve davranışlarımız ilişkimizi çok kötü yönlere sürükleyebilir. Peki, ilişkiyi kopartan ve kötü hale sokan alışkanlıklar nelerdir?

mutlu1

Çoğunlukla rahatsız olduğumuz konuları dile getirmekten bazen çekiniriz. Bu genelde, ilişkimizin kötü yola gideceği düşünülerek yapılan bir olaydır. Oysa, bu tarz davranışlar ilişkinin uzun vadede zedelenmesine neden olur. Biriken ve sıkıntı veren sorunlar zamanı gelince uzun süren dargınlıklara ve kine neden olabilir. Bu nedenle sıkıntı duyduğunuz olayları mutlaka konuşun ve yüzleşin.

İlişkinizi olması gerektiği gibi yaşayın. Bir ilişkinin mükemmel olması beklenemez. Veya arkadaşınızın ilişkisi gibi olması beklenemez. Her ilişkinin kendine ait bir tarzı vardır. Yani ilişkinizin nasıl olması gerektiğine takılmayın ve kendiniz olun.

mutlu2

Tartışmalarınızı uzatmayın. Eleştirilerinizi hafifletin ve kararında bırakın. Üstelik her zaman her yerde tartışmayın. Yanınızda insanlar yokken ve kızgın olmadığınız zamanlarda sorunlarınızı tartışarak çözümleyin.İlişkiyi bitiren sebeplerden en önemlisi gereksiz yerlerde tartışmalar açmaktır.

Yanınızda ki insanı asla küçümsemeyin ve yaptığı hatalarda onu süspanse etmeyin. Bırakın yaptığı hatayı fark etsin ve tamir etmek için elinden geleni yapsın. Diğer türlü, onun bütün sorumluluğunu da kendi üstünüze almış olursunuz. Bir süre sonra bu sizi sıkacak ve bunaltacaktır.

mutlu3

İlişkiniz başladıktan bir süre sonra asla kendinizi bırakmayın. Saçlarınıza özen gösterin, kıyafetlerinize dikkat edin ve kilo almayın. Her zaman bakımlı ve özenli olun. Bu ilişkiye verdiğiniz saygılı duruş karşınızda ki insanı da aynı değeri vermesini sağlar.

Özür dilemekten asla korkmayın ve kendinizi kötü hissetmeyin. Hatalı olduğunuz zamanlarda özür dilememek bir ilişkide yapılan en büyük hatadır. İlişkide güveni ve geleceğe bakışı harap eder. Fazla geç kalmayın ve özür dileyin.

mutlu4

Partnerinizi dinleyin ve onun fikirlerini sorun. Hep siz kendi fikirlerinizi anlatmayın. Bir ilişkiyi ilişki yapan şey, karşılıklı birbirine destek olmaktır. Ortak zevklerini keşfedin ve birlikte çeşitli aktiviteler yapın.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.