Menu

İlginç ve sıra dışı sanat eserleri

sıradışı sanat eserleri

Birbirinden ilginç ve sıra dışı eserler insanların ilgisini çekmekte ve beğenisini kazanmaktadır. işte dünyanın en sıra dışı sanat eserlerinden bazıları;

döner duvar

Dönen duvar: Ünlü İngiliz heykeltıraş Richard Wilson’ın bu eseri, bina cephe duvarının bir bölümünün kesilmesi ve kesilen bölümün özel tasarlanan bir mekanizma tarafından dönmesiyle oluşmaktadır.

ağaç atlar

Ağaç dallarından at: Ağaç dallarının biraraya getirilerek oluşturuldu bu at heykelleri, Heather Jansch imzası taşımaktadır.

asansör

Zemini olmayan asansör: Girişinde tamir edildiğini belirten bir tabela olan asansöre binildiğinde, zeminin sanki yokmuş gibi boyandığını görüyorsunuz. Sanki ayağınızı boşluğa atıyormuş gibi oluyorsunuz.

bira kutusu sanatı

Bira kutusu sanatı: Bira kutularından otomobil, uçak, heykel veya bisiklet gibi birçok obje yapılabilmekte. ortaya çıkan sonuç sanat eserleri gibi kesinlikle çok yaratıcı…

damien hirst

Elmastan kuru kafa: Damien Hirst tarafından yapılan bu sanat eseri, tam 8,601 adet lekesiz elmastan yapılmış. 50 milyon pound değerinde olan bu kurukafa 18 ayda tamamlanmış.

dru blair

Fotoğraf gibi tablo: Bu resim aslında fotoğraf değil. Dru Blair (ortada) tarafından yapılmış oldukça gerçekçi bir tablo.

julian beever

Üç boyutlu kaldırım resimleri: kaldırım ya da yola yapılan bu çizimlere doğru açıdan baktığınızda, üç boyutlu görünüm ortaya çıkıyor. Bu resim sanatının yaratıcısı ise İngiliz bir sanatçı olan Julian Beever’dır.

kelimelerden resim

Kelimelerden resim: Thomas Broom’un eseri olan bu resimde tamamen kelimelerin etkisi bulunmakta ve oldukça yaratıcı bir eser.

sütlü kahve

Kahve süsleme sanatı: Kahve süsleme sanatı ile ilgili dünyada müsabakalar düzenlenmektedir. kahve süslemesinde kendine güvenenler yeteneklerini ortaya koyma imkanı buluyorlar. Tamamen görselliğe ve beraberinde damak tadına hitap eden bir sanat diyebiliriz.

tünel ev

Tünel ev: Dan Havel ve Dean Ruck adlı sanatçılar tarafından yan yana iki ahşap mekanın yıkılıp, yerine başka bir bina yapılana kadar geçici bir süreliğine düzenlenmesi neticesinde ortaya çıkmıştır.

 

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.